Electronic Arts: Przyszłość jest w 100 procentach cyfrowa

Electronic Arts: Przyszłość jest w 100 procentach cyfrowa

Electronic Arts: Przyszłość jest w 100 procentach cyfrowa
marcindmjqtx
03.07.2012 10:32, aktualizacja: 05.01.2016 16:42

Jeden z największych wydawców na świecie nie ma wątpliwości co do przyszłości "pudełkowego" modelu dystrybucji.

Frank Gibeau, prezes Electronic Arts odpowiedzialny za pion wydawniczy, zapytany o to, kiedy większość, jak nie wszystkie wpływy firmy będą pochodziły z dystrybucji cyfrowych, powiedział: "To niedaleka przyszłość. To nadchodzi."

Sprzedaż [fizyczna] to dla nas świetny kanał. Mamy tam świetne relacje z naszymi partnerami. Jednocześnie, ostatecznymi relacjami jest kontakt, jaki mamy z graczem. Jeśli gracz chce dostać grę za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji, i to jest dla niego najlepszy sposób, to my to właśnie zrobimy. Gibeau uważa, że cyfrowa dystrybucja pozwala zrobić "wiele interesujących rzeczy" w zakresie usług i wzmocnienia ich biznesu.

Przejście na cyfrową dystrybucję nie będzie żadną gwałtowną zmiana, bo w końcu od dawna ją obserwujemy - Electronic Arts za pośrednictwem EA Partners wypuściło wiele gier do cyfrowych sklepów. W zeszłym roku wystartował z własną platformą cyfrową Origin. Gry od EA jest na telefonach komórkowych czy serwisach społecznościowych.

W pewnym momencie w przyszłości będziemy w 100 procentach cyfrową firmą, koniec kropka. Pewnego dnia tak się właśnie stanie. To nieuchronne. Źródło: Games Industry

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)