Egress, czyli rosyjskie podejście do battle royale z Cthulhu w tle

Egress, czyli rosyjskie podejście do battle royale z Cthulhu w tle

Egress, czyli rosyjskie podejście do battle royale z Cthulhu w tle
Joanna Pamięta - Borkowska
12.02.2018 12:07

Fazan - niezależne studio z Petersburga, ogłosiło niedawno nową grę w klimacie battle royale.

Powiedzieć, że Battle Royale jest ostatnio bardzo popularne, to jak narzekać na chłód zimą. Taka jakby oczywistość. Nie ma się zatem co dziwić, że coraz więcej deweloperów planuje pójść w tym kierunku. Sukces takich tytułów jak PUBG czy Fortnite jest godny pozazdroszczenia. Tylko jak to zrobić, by każda kolejna gra z tego gatunku nie była identyczna?

Na łamach Polygamii wielokrotnie czytaliście o wysypie klonów PUBG. A to swojego trybu doczeka się Call of Duty, a to gracze zamiast na wyspę zostaną wrzuceni prosto w radioaktywne lasy Czarnobyla. Różnice kosmetyczne to jednak za mało, by przyciągnąć graczy do nowego tytułu, w którym cel jest w gruncie rzeczy zawsze ten sam: zabić i nie dać się zabić.

Rosyjskie studio Fazan ma swój własny przepis na battle royale. Ich produkcja nosi enigmatyczną nazwę Egress i osadzona będzie w klimatach Lovecrafta.

Egress - Announcement Trailer | PC, PS4, XOne

Czy przyjdzie nam walczyć z Cthulhu? Raczej nie, prędzej z jego kultystami, o ile wśród Waszych znajomych się takowi znajdą. Nawiązania do prozy Lovecrafta mają dotyczyć lokacji -  wiktoriańskiego miasta pełnego mrocznych zakamarków. Miejscem walki będą nie tylko ulice, ale też wnętrza domów i podziemne tunele. Zapomnijcie zatem o barwnym i komiksowym Fortnite, czy realistycznym PUBG. Przyznam, że samo otoczenie wnosi powiew świeżości i zapowiada się obiecująco.

Kolejną rzeczą, która ma wyróżniać Egress, jest sposób, w jaki będą mordować się gracze. Twórcy gry zaprojektowali system walki tak, by stanowił nie lada wyzwanie, a stopień trudności porównują nawet do Dark Souls. Walka wręcz ma uwzględniać uniki i przewroty, a do zwycięstwa konieczna będzie wiedza o silnych i słabych stronach bohaterów. Nie bez znaczenia ma być również rodzaj broni.

326789769059723543

Jeśli jesteście zainteresowani grą, możecie wziąć udział w testach - na stronie Fazana można już zapisać się do zamkniętej bety. Premiera zaplanowana jest na ten rok, na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC.

326789769059854615

Joanna Pamięta - Borkowska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)