EBay usuwa aukcje internetowe z PlayStation 4 z zainstalowanym P.T.

EBay usuwa aukcje internetowe z PlayStation 4 z zainstalowanym P.T.

EBay usuwa aukcje internetowe z PlayStation 4 z zainstalowanym P.T.
marcindmjqtx
08.05.2015 09:23, aktualizacja: 05.01.2016 15:05

Co dalej? FBI w domach graczy, którzy wciąż mają to demo na dysku?

P.T., czyli wczesna wizja Silent Hills, zamienia się w obiekt kultu. Po zamieszaniu z Hideo Kojimą i usunięciu nazwy Kojima Productions z różnych miejsc, w których można było poczytać o Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, skasowano współprodukowane przez niego Silent Hills.

Ale na tym nie koniec. Pisaliśmy już o tym, że demo P.T. zniknęło z PS Store. Nie mogą go też ponownie ściągnąć osoby, które wcześniej miały je na dysku. Na aukcje internetowe zaczęły więc trafiać konsole PS4 z zainstalowanym P.T., tak jak jakiś czas temu było z iPhone'ami z grą Flappy Bird, którą twórca zdecydował się usunąć ze sklepu. Okazuje się jednak, że i takie działania nie pasują Konami.

Aukcje z PS4 i P.T. skrupulatnie usuwa eBay. Powód? Prawa autorskie i nieautoryzowane kopie. Czyli fakt, że ktoś sprzedaje konsole bez wyczyszczenia tego, co się na niej znajduje (choć jak zauważa Kotaku, według regulaminu eBay to rekomendacja, nie warunek). Oczywiście właściciel z serwisu jest w tej sprawie regularnie informowany przez Konami bądź Sony.

Wygląda na to, że P.T. szybko obrośnie legendą. Na Allegro póki co zestawów z P.T. nie widziałem. Jestem za to zdziwiony, że Konami jeszcze nie usuwa gameplayów z YouTube'a. Do dzieła! Niech nikt się nie dowie, jaka ciekawa gra przeleci nam koło nosa!

[Źródło: Kotaku]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)