EA zostało pozwane za brak Battlefielda 1943 w BF3 na PS3

Nieładnie jest wprowadzać klientów w błąd i EA o tym się przekona na sali sądowej.

EA zostało pozwane za brak Battlefielda 1943 w BF3 na PS3
marcindmjqtx

Sprawy miały się tak - ci, którzy postanowią zakupić Battlefielda 3 w wersji na konsolę PS3, mieli otrzymać darmową kopię Battlefield 1943. Miesiące mijały, do premiery było coraz bliżej, a wokół oferty było coś podejrzanie cicho - ludzie zaczęli pytać, czy nadal jest aktualna. Okazało się, że nie - zamiast tego posiadacze konsoli Sony mają otrzymywać DLC trochę wcześniej od innych.

Takie rozwiązanie nie wszystkich zadowoliło. Kancelaria Edelsona McGuire'a wniosła pozew zbiorowy przeciwko EA. Pozew zarzuca firmie nie tyle zmianę oferty, co ogłoszenie jej tak późno, w tak marny sposób (jedynie via Twitter, czyli nie wszyscy o zmianie się dowiedzieli) i z tak marną rekompensatą. W pozwie możemy przeczytać, że EA wprowadziła klientów w błąd i zarobiła na tym - m.in. kusząc osoby do kupowania wersji na PS3 zamiast na Xbox 360 czy PC.

Ciekawe, czy EA ugnie się przed sądem i przyzna wszystkim posiadaczom BF3 obiecanego, ale niedostarczonego BF1943. Na pewno jest to przestroga dla innych wydawców - jeśli już zmieniasz ofertę, to nie ogranicz się do ćwierkania o tym.

Źródło: Kotaku

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360ps3
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.