EA zamyka studio Mythic Entertainment - twórców Warhammera Online i Dark Age of Camelot

EA zamyka studio Mythic Entertainment - twórców Warhammera Online i Dark Age of Camelot30.05.2014 17:33
EA zamyka studio Mythic Entertainment - twórców Warhammera Online i Dark Age of Camelot
marcindmjqtx

Pierwszą wymienioną grę wyłączono już jakiś czas temu. Druga sobie poradzi, ale pod innym szyldem.

W grudniu zamknięto serwery Warhammer Online: Age of Reckoning, MMO w Starym Świecie, które uznane zostało za niewypał. Jego twórcy, studio Mythic, pozostali jednak w branży, pod skrzydłami EA. Znani są także ze stworzonego wcześniej innego MMO - Dark Age of Camelot, a jeszcze wcześniej z MUDa - Dragon's Gate.

Zlecono im kolejne gry: coś na kształt MOBA - Warhammer Online: Wrath of Heroes, które zostało zamknięte jeszcze w fazie beta. A także mobilną wersje Dungeon Keeper, która pokazała model free-to-play od najgorszej możliwej strony, czyli płać, by w ogóle móc sensownie grać.

Nie wiadomo, co wpłynęło na decyzję EA o zamknięciu studia. Oficjalnie chodzi o to, że studia odpowiadające za gry mobilne koncentrowane są jednym miejscu i Mythic mieszczące się w Fairfax w stanie Virginia nie pasowało do tego planu.

Firma EA obiecała, że postara się zapewnić zwolnionym pracownikom nowe możliwości zatrudniania - czy to u siebie, czy w innych studiach tworzących gry.

Były szef studia, Marc Jacobs, opuścił je jakiś czas temu i wystartował na Kickstarterze z nowym MMO - Camelot Unchained, które już zostało ufundowane. Z kolei współzałożyciel - Rob Denton - założył w lutym tego roku nową firmę, Broadsword Games, i ona będzie wspierać dalszy rozwój Dark Age of Camelot.

Paweł Kamiński

[RPS]

326826022257977623
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)