EA w tajemnicy szykuje coś wielkiego? W sklepie Xbox odkryto nową grę

EA w tajemnicy szykuje coś wielkiego? W sklepie Xbox odkryto nową grę

Electronic Arts szykuje nową wyścigówkę
Electronic Arts szykuje nową wyścigówkę
Źródło zdjęć: © Youtube
Arkadiusz Stando
14.03.2023 15:43

Electronic Arts pracuje nad nową grą wyścigową i nie ma już wątpliwości. Chociaż nie wiemy, co to za tytuł, to wzmianka o nim pojawiła się już wśród gier tego wydawcy w sklepie Xboxa. Fani już spekulują, o jaką produkcję może chodzić.

A spekulować można bez końca, patrząc na obecne portfolio Electronic Arts. I chociaż fani od razu rzucili hasłem "to nowe F1", to zupełnie nie mieli racji. Leakerzy udostępniający informację o nowej wyścigówce zapewniają, że tym razem nie chodzi o grę z serii F1. Ta została już wcześniej zauważona na serwerach, co całkowicie łamie hipotezę. Ale tak jak już pisałem, jest wiele potencjalnych skrętów.

Owa produkcja oznaczona jest roboczą nazwą Lorem Ipsum 70, a jej kategoria to gry wyścigowe i lotnicze. Przypomnijmy, że chociaż po angielsku w nazwie znajdziemy "flying", to wcale nie oznacza, że będą w niej samoloty. Microsoft ma po prostu dziwny styl kategoryzowania gier. I wszystkiego. Pliki gry mają zajmować 20,45 GB, więc raczej nie jest to pełna wersja, być może chodzi o tzw. preview.

O jaką grę EA może chodzić? Kluczem do zagadki może być Codemasters

Przypomnijmy, że nie tak dawno Electronic Arts wykupiło legendarne studio Codemasters. Wówczas firma zapowiadała, że... co roku będzie wydawać nowe gry wyścigowe. Teoretycznie tak się dzieje, bo portfolio mają szerokie, ale chyba inaczej sobie wyobrażaliśmy realizację tych deklaracji. Szukaliśmy raczej nowych odsłon każdej z serii gier, bo EA posiada obecnie marki takie jak: Need For Speed, GRID, DIRT, F1, Project Cars, Burnout a także WRC.

I skupić należy się raczej na tym ostatnim. Mniej więcej rok temu pojawiły się plotki o nadchodzącym WRC od Codemasters. Firma bowiem zakupiła prawa do tej marki jeszcze rok przed wykupieniem jej przez EA. Informator ujawniający plany wydawcy związane z WRC twierdził, że gra ma ukazać się w 2023 roku. Wszystko układa się w całość, chociaż to zaledwie hipoteza.

Należy jednak wspomnieć, że zespół QA Codemasters został znacznie uszczuplony po wykupieniu przez EA. Z 200 pracowników zostało 120, więc niemal 1/3 została zwolniona. Redukcje tłumaczono wówczas złym zarządzaniem. Niemniej, jeśli faktycznie tajemnicza produkcja od EA okaże się być WRC ze stajni Codemasters, to czapki z głów.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)