EA też cieszy się z faktu, że Red Dead Redemption 2 nie rzuci cienia na jej plany

Strona głównaEA też cieszy się z faktu, że Red Dead Redemption 2 nie rzuci cienia na jej plany
31.07.2017 10:32
EA też cieszy się z faktu, że Red Dead Redemption 2 nie rzuci cienia na jej plany
Maciej Kowalik
Maciej Kowalik

Ale co się odwlecze...

bEENcVyt

Przełożenie daty powrotu hitowego westernu absolutnie nie mogło nikogo zaskoczyć. Rockstar po prostu tak już ma, że dość wcześnie zaprasza graczy i media do swojego pociągu hype'u, a potem robi co chce, gdy wszyscy jedzą mu z ręki.

Co ciekawe, ani analitycy, ani nawet Strauss Zelnick - prezes Take-Two Interactive - nie spodziewają się, by Red Dead Redemption 2 miało w wynikach sprzedaży start do GTA V. Po części pewnie wynika to z historii obu serii (z których tylko jedna zasługuje już na to miano). GamesIndustry podaje, że od swojej premiery w 2010 roku RDR znalazł około 15 milionów nabywców. Starsze o dwa lata GTA IV pobiło go o 10 milionów. GTA V? Tu już nie ma co porównywać. Megahit wspiął się już na pułap 80 milionów i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

To słowa Zelnicka z rozmowy z GamesIndustry, w której podchodzi do tematu realistycznie, bez pompowania balonika. Ale nawet gdy prezes Take-Two tonuje nastroje, inni giganci branży wzdychają z ulgą. Bo nawet jeśli RDR 2 nie ma szans na rywalizację na sprzedaż z GTA V, to uwagę graczy i ich portfeli na pewno zawłaszczy. Tyle, że jeszcze nie teraz.

Star Wars Battlefront II: Official Gameplay Trailer

To słowa Blake'a Jorgensena z EA, który przyznaje, że giganci pokroju GTA V są dobrzy dla branży, bo sprzedają mnóstwo konsol, poszerzając rynek. Ale cóż - cieszy się, że końcówkę roku można "rozegrać" tradycyjnie. Pakietem gier sportowych, strzelaniną (Battlefront 2) i powrotem znakomicie znanej marki - Need for Speed: Payback.

bEENcVyv

Wcześniej radością tryskał Alain Martinez, odpowiadający za finanse w Ubisofcie.

325565501030348764

Francuzi mają też jednak problem. Martinez cieszy się, że Assassin's Creed nie będzie walczyć z RDR, ale chyba zapomina, że Rockstar przełożył premierę na wiosnę. Kalendarzowa rozpocznie się 20 marca. Lepiej więc, by Far Cry 5 nie obsunął się z lutego.

Gamescom za pasem. Padnie na nim pewnie kilka dat, ale koniec roku chyba nie ma już wielu niewiadomych po tym, gdy swoją szansę wyczuł Warner przenosząc Cień Wojny z sierpniowych upałów na październik.

bEENcVyB

Maciej Kowalik

bEENcVzr