EA sprzedało dużo gier

EA sprzedało dużo gier

EA sprzedało dużo gier
marcindmjqtx
12.05.2010 12:21, aktualizacja: 12.01.2016 15:26

Electronic Arts ujawniło część informacji, dotyczących sprzedaży gier w roku fiskalnym 2010. Zgodnie z oczekiwaniami największy sukces odniosła FIFA 10, która sprzedała się w liczbie aż 10 milionów egzemplarzy. Do 5 milionów dobił natomiast Battlefield: Bad Company 2, jednocześnie przebijając przewidywania samego EA. Modern Warfare 2 rozeszło się w takiej liczbie krótko po premierze, ale chyba nikt nie liczył, że gra DICE stoczy równą walkę z produkcją Infinity Ward w kategoriach sprzedaży. Na czym jeszcze zarobiło EA?

Firma poinformowała, że granicę 4 milionów sprzedanych kopii przekroczyły jeszcze 3 gry z jej listy wydawniczej:

  • Madden NFL 10
  • The Sims 3
  • Need for Speed Shift

Mass Effect 2 dobił do 1.6 miliona, a Dante's Inferno nie udało się osiągnąć 1 miliona sprzedanych sztuk. Póki co świetnie radzi sobie natomiast 2010 FIFA World Cup, która już rozeszła się w liczbie 2 milionów sztuk, a przecież Mistrzostwa Świata, a co za tym idzie - największa pokusa, jeszcze się nie zaczęły.

Mimo zakończenia roku fiskalnego ze stratą 677 milionów dolarów, John Riccitiello jest zadowolony z wyników, jakie firma osiągnęła w jego ostatnim kwartale. Przychód w wysokości 30 milionów dolarów napawa optymizmem, gdy porównamy go do ponad 40-milionowej straty w ostatnim kwartale poprzedniego roku fiskalnego. Riccitiello stwierdził również, że Electronic Arts zajmuje pierwsze miejsce wśród wydawców, a udział firmy w rynku wynosi teraz 19 procent.

[via Edge, Kotaku]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)