Dyrektor kreatywny Electronic Arts, Rich Hilleman, stwierdził, że ostatni wyścig o to, kto pierwszy wypuści nową konsolę wyczerpał Sony i Microsoft na tyle, że nie ma co spodziewać się zbyt szybko nowej generacji. Zamiast tego dalej udoskonalać się będzie obecną.

bETCjcwR

Spodziewam się, że zobaczymy PlayStation 3.5 przed PlayStation 4 i Xboxa 560 przed Xboxem 720. Największą zmianą jest to, jak zmieniają się i odchodzą gry kupowane w pudełkach. Spytany o to, jak widzi przyszłość gier, stwierdził:

Jeśli chcę zobaczyć przeszłość gier, lecę do Japonii. Jeśli chcę zobaczyć przyszłość, lecę do Korei.W Korei istnieje 28 000 miejsc, gdzie gracze płacą za godzinę gry, a gracze stanowią już połowę populacji tego 48-milionowego kraju. Hilleman spodziewa się, że ostatecznie praktycznie wszyscy staną się w pewnym stopniu graczami, po prostu dzięki wymianie pokoleń.

Ciekawy jest jeszcze jeden fragment: jak się okazuje, EA wydaje zwykle od dwóch do trzech razy więcej na marketing niż na tworzenie samej gry. Jeśli o mnie chodzi, wcale mnie to nie dziwi.

bETCjcwT
326913045358401578
Komentarze (0)
bETCjcxP