EA nie zrobi gry poświęconej UEFA EURO 2016. Licencję przejęło Konami - wydawca PES 2016

EA nie zrobi gry poświęconej UEFA EURO 2016. Licencję przejęło Konami - wydawca PES 2016
marcindmjqtx

05.08.2015 09:36, aktual.: 05.01.2016 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj plotki, dziś oficjalne potwierdzenie ważnej licencji, którą po ponad dekadzie zgarnia największy konkurent serii FIFA.

Aktualizacja 2: Czyżby jednak samodzielna gra?

Aktualizacja: Oficjalny komunikat prasowy Konami stwierdza, że licencja UEFA Euro 2016 została wykupiona na wyłączność. Oznacza to, że tylko ta firma może wydać oficjalną grę turnieju. Treść ogłoszenia nie precyzuje jednak formy - czy będzie to dodatek do PES 2016 czy samodzielna produkcja. Wiemy, że zgodnie z przypuszczeniami, francuski turniej nie będzie dostępny w PES 2016 w dniu premiery. Szczegóły wykorzystania licencji mamy poznać na początku przyszłego roku.

Oryginalny wpis: Od 2000 roku autorem oficjalnych gier mistrzostw Europy było EA Sports. Początkowo wydawało je w formie osobnych, poświęconych w całości turniejowi produkcji. Euro 2012 było już jednak tylko dodatkiem do FIFA 12. Ubogim w tryby i z wieloma nieścisłościami, które nie pasują do oficjalnej gry turnieju tej rangi. Wygląda na to, że - przynajmniej na razie - szanse zmierzenia się z wyzwaniem dostanie seria PES - największy (bo jedyny) konkurent gier spod znaku FIFA.

Rozgrywany w przyszłym roku we Francji turniej najpewniej nie znajdzie się w grze w momencie wrześniowej premiery. To zresztą całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę czas jaki pozostanie do jego początku. Dziennikarze przebywający na Gamescomie informują, że zostanie on dodany później, w formie dodatkowego trybu do pobrania z sieci.

Ten szczegół, oraz kwestia ewentualnej ceny takiego rozszerzenia, wymagają jeszcze doprecyzowania. Ale fakt, że UEFA Euro 2016 trafi do tegorocznego PES-a Konami przejęło licencję potwierdził Product Manager serii, w poniższym tweetnięciu.

Tym razem Konami dysponuje pełną licencją, więc nie powinien powtórzyć się koszmarek z 2014 roku, gdy do PES 2014, w formie płatnego dodatku, trafiły rozgrywki World Challenge, mające udawać mundial.

Teraz pozostaje nam trzymać kciuki za to, by PES 2016 spełnił pokładane w nim nadzieje. Najnowszy zwiastun prezentuje piękne oblicze futbolu i konkretnie podgrzewa atmosferę przed demem gry, w które zagramy w przyszłym tygodniu.

[źródło: 1, 2]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)