EA: Data wydania gry jest ważna

Strona głównaEA: Data wydania gry jest ważna
25.02.2009 16:31
EA: Data wydania gry jest ważna
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Data wydania gry jest ważna. Jak przyznało samo Electronic Arts, nie wszystkie tytuły muszą koniecznie wychodzić w okresie świątecznym, bo może to przynieść im więcej szkody niż pożytku. Firma nauczyła się tego na przykładzie Mirror's Edge i Dead Space, które nie spełniły ich oczekiwań, jeżeli chodzi o sprzedaż.

bEDuJnuJ

Sądzę, że nasza branża w końcu dotarła do miejsca, w którym może stwierdzić "Whow, możemy mieć premiery zupełnie tak jak flmy". W końcu są produkcje preznaczone na Święta, wakacyjne hity, więc również i my nauczyliśmy się, że możemy wydać grę w dowolnej porze roku. Na pewno będzie ona dobrze przyjęta, jeżeli to dobry tytuł. [...] Do tej pory sądziliśmy, że ludzie kupują gry tylko w okresię świątecznym i w okolicach wakacji. Teraz zerkamy wstecz i co widzimy? "GTA miało premierę w maju, Resident Evil wychodzi w marcu".  No i słusznie, są gry, które bardziej błyszczą, jeżeli w momencie ich premiery nie wychodzą najbardziej topowe kontynuacje i mocno reklamowane produkty. Ludzie mają ograniczoną ilość gotówki i wybiorą produkt, do którego mają większe zaufanie.

Osobiście się cieszę z takiego podejścia EA do sprawy. Wolę stabilny dopływ dobrych gier niż miesiące posuchy i potem klęskę urodzaju. Mam nadzieję, że inne firmy również mają podobne podejście do sprawy co Electronic Arts.

Przy okazji z tekstu źródłowego dowiadujemy się, że Dead Space 2 zostało prawie oficjalnie potwierdzone. Jak to ujął Glen Shofiled z EA Redwood Shores:

bEDuJnuL

Jeszcze niczego nie ogłosiliśmy, ale nie sądzę by o grze, która miała średnią ocenę 89% powiedzieć, że "była to porażka" No to czekamy na jakieś oficjalne informacje.

[via GI.biz]

327283212735238969
bEDuJnvH