E3 2018 - podsumowanie konferencji Square Enix

Strona głównaE3 2018 - podsumowanie konferencji Square Enix
11.06.2018 20:12
E3 2018 - podsumowanie konferencji Square Enix
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Jak właściwie zdefiniować pojęcie konferencji?

bEChbmuZ

Zawleczka od energetyka ledwo wylądowała w koszu na śmieci, trzymający przy życiu napój jeszcze się nie skończył, a tu już Square... podziękowało fanom za wsparcie. Zaczęło się dynamicznie, od pokazania gameplayu z nowego Tomb Raidera. Później dowiedzieliśmy się, że szykuje się nam mały romansik pomiędzy Final Fantasy XIV, a Monster Hunterem.

Potem mało nie pobiliśmy się o newsa na temat nowego projektu Platinum Games, ale rozjemcą okazał się jak zawsze wybuchowy Rico Rodriguez. Na koniec jeszcze zaprezentował się nam The Quiet Man. Główny bohater nie słyszy, a my o jego przygodach też na razie zbyt wiele nie usłyszeliśmy.

Dragon Quest XI

bEChbmvb

Twórcy zaprezentowali nowy anglojęzyczny trailer. Premiera już we wrześniu.

Dragon Quest XI - 'The Legend of Luminar' Official Trailer | E3 2018

Kingdom Hearts III

Square zaprezentowało fragmenty gameplayu z gry.

bEChbmvh

The Awesome Adventures of Capitan Spirit

Kapitan majtas przybywa, by poskładać nas jak Life is Strange. No dobra, nie oczekujmy gry tego kalibru, ale przynajmniej będzie za darmo. i to już 26 czerwca.

Captain Spirit Trailer (E3 2018) PS4/Xbox One/PC

Nier Automata zmierza na Xboksa One

bEChbmvi

Nie ma co się rozwodzić, po prostu musicie w to zagrać, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście.

Nier Automata: Become as Gods Edition - E3 2018 Trailer HD

Octopath traveler już w przyszłym miesiącu

Gra wychodzi 13 lipca na Switcha, a Square przypomniało nam o tym nowym trailerem.

OCTOPATH TRAVELER Trailer (E3 2018)

A jak widzicie, specjalnie nie ma nad czym się rozwodzić, przerwa między konferencjami będzie dłuższa niż się spodziewaliśmy, postanowiliśmy zatem uzupełnić naszą relację o mały klub dyskusyjny.

bEChbmvj

Adam: Proszę. Oto piękny pokaz, jak można "przegrać" E3. Jeżeli nie ma się właściwie niczego do pokazania, nie zajmuje się naszego czasu. Wszystko, co tutaj zobaczyliśmy, można było puścić na konferencjach wydawców konsol. Square, odpuśćcie za rok. Ale fajnie, że PlatinumGames ma co robić. Nawet jeśli o Babylon's Fall nie wiemy absolutnie nic. Myślicie, że zagracie w remake "siódemki" w 2019 roku? Lepiej przestańcie.

Krzysztof Kempski: Ech, są chwile, gdy nad E3 miło siedzi się o 3:30 w nocy, a są chwile, że o 19... nie no, na Slacku redakcyjnym siedziało się przyjemnie. Tylko w Los Angeles było nudno. Wielki koncern wypocił zaledwie 30 minutową sklejkę trailerów, co przy formie konferencji Bethesdy wypadło jednak dość blado... Muzyka i nawijka Todda Howarda kontra puszczony z odtworzenia filmik, w którym nie pojawiło się praktycznie nic nowego. Konferencja Devolvera w jednej rzeczy była lepsza. Też nie mieli nic ciekawego do powiedzenia, ale chociaż zabrali widzom tylko 18 minut życia...

bEChbmvX