E‑tomb - multimedialny nagrobek

W dzisiejszych czasach, jeśli nie można Cię znaleźć przez google to Cię nie ma. Każdy z nas ma jakieś zdjęcia opublikowane w sieci, filmy, bloga czy profil na jakimś portalu społecznościowym. Niedługo można je będzie również znaleźć w naszej płycie nagrobnej po naszej śmierci.

marcindmjqtx

Niedawno było Święto Zmarłych. Wiązało się, według polskiej tradycji, z chwilami powagi i skupienia (wyciszenia) nad grobem tych, których nie ma już wśród nas a byli nam bliscy. Pewnie każdy zapalając świeczkę na grobie przypominał sobie chwile spędzone ze zmarłym, kiedy ten żył. A jeśli niedługo będzie można zamiast powierzać wspomnienia zawodnej pamięci uruchomić na komórce, albo iPadzie film, zdjęcie, czy inne multimedium, które po sobie zostawił? Wystarczy je starannie wybrać, uporządkować i załadować do płyty nagrobnej E-tomb zasilanej bateriami słonecznymi, by następnie odtwarzać je sobie w trybie off-line, pobierając je bluetoothem.

Projekt takiego futurystycznego nagrobka na razie budzi kontrowersje, ale nie zapominajmy, że spędzamy coraz więcej czasu w Internecie i jesteśmy coraz bardziej zinformatyzowanym społeczeństwem, przynajmniej w tej części świata. Taki grób wcale nie musi być czymś nadzwyczajnym za kilkanaście, kilkadziesiąt lat.

Źródło: Yanko Design

Jarosław Senator

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościipadinternet
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.