E-sport - przygotujcie się na obłędne kwoty

E-sport - przygotujcie się na obłędne kwoty
25.04.2018 11:00
E-sport - przygotujcie się na obłędne kwoty
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Ten rok jeszcze się nie skończył, jeszcze nawet nie doszedł do półmetka - a pobite zostały kolejne rekordy.

The Esports Observer opublikował raport z pierwszych czterech miesięcy 2018 roku, dotyczący inwestycji poczynionych na rzecz e-sportu. Wynika z niego, że suma inwestycji wynosi 2 miliardy dolarów, co dziewięć razy przewyższyło kwotę z czwartego kwartału 2017 roku.

325535613392795612

Najwięcej pieniędzy włożono w Dotę 2, na drugim miejscu znajduje się CS:GO.

325535613392926684

Najhojniejsi okazali się Amerykanie, których inwestycje stanowią 50 % wszystkich wziętych pod uwagę. Jest to jednak spadek w porównaniu do czwartego kwartału 2017, kiedy to procent inwestycji poczynionych przez USA wynosił 77. Zmiany związane są z niezwykle szybko rozwijającym się e-sportem w Chinach.

Najaktywniejszym inwestorem jest teraz Tencent Holdings, który wtłoczył w platformę livestreamingową Huya ogromną kwotę 632 milionów dolarów. Jeśli zsumuje się tę kwotę z pieniędzmi, które wydał na wsparcie drugiej platformy - Douyu TV, jego inwestycje wyniosą ponad 1 miliard dolarów.

Uff. Może zasugeruję im, by wydali choć drobny procent tego na remaster Arcanum? Xiexie nimen!

Warta odnotowania jest też inwestycja 38 milionów dolarów w fundusz inwestycyjny Vision Esports, do którego należą Twin Galaxis, Vision Entertainment oraz profesjonalna drużyna Echo Fox.

2,5 miliona zasiliło platformę FanAI, używaną przez drużynę Cloud9, organizację esportową OpTic Gaming, drużyny Overwatcha: Los Angeles Valiant oraz New York Excelsior, oraz organizatora turniejów Dream Hack.

Jeśli szukacie więcej danych, pełen raport dostępny jest tutaj. Pierwsze dwie strony można pobrać za darmo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)