Dziwnie szukamy gier w Google

Bieżący rok nieuchronnie zmierza ku swojemu końcowi, pojawiają się więc jego pierwsze podsumowania. Google ogłosiło właśnie raport Zeitgeist 2009, w którym podsumowuje czego w 2009 r. szukaliśmy najczęściej w tej wyszukiwarce. Nie zabrakło też sekcji poświęconej grom wideo, choć wyniki są zaskakujące.

Dziwnie szukamy gier w Google
marcindmjqtx

Lista 10 najczęściej szukanych fraz jeśli chodzi o gry wideo przedstawia się tak:

1. ghostbuster 2. ufc 3. saw 4. bakugan 5. batman arkham asylum 6. twilight 7. fifa 2010 8. modern warfare 9. transformers 2 10. resident evil 5

Pamiętać należy, że liczą się tylko indywidualne zapytania, a zatem re 5 nie zostanie zaliczone do Resident Evil 5 itd. Swoją drogą Bakugan? Saw? Pomijając już zupełnie fakt, że nie ma takiej gry jak Fifa 2010. Inna sprawa, że wyniki dla gier wideo dotyczą tylko USA.

Warto również odnotować, że Wii znalazło się na liście top 10 wszystkich fraz wpisywanych w wyszukiwarce. Niestety w kategorii "najszybciej tracące na popularności", w której zajęło miejsce dziewiąte. Więcej wyników znajdziecie pod tym linkiem.

Choć raport nie zawiera wyników dla Polski, to zajrzeliśmy do Google Trends. Wygląda na to, że bardziej interesują nas gry na przeglądarki niż duże produkcje.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościciekawostkipodsumowania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.