Dziś wyszło Dark Souls 2 na PC - wygląda lepiej, a już jest pierwsza modyfikacja graficzna

Dziś wyszło Dark Souls 2 na PC - wygląda lepiej, a już jest pierwsza modyfikacja graficzna

Dziś wyszło Dark Souls 2 na PC - wygląda lepiej, a już jest pierwsza modyfikacja graficzna
marcindmjqtx
25.04.2014 12:40, aktualizacja: 05.01.2016 15:39

Pochodzi od twórcy modów do części pierwszej. Fani dobrze wiedzą, że warto ją pobrać.

Pierwsze Dark Souls na PC wyglądało odrobinę ładniej. Skrzydła rozwijało dopiero po zainstalowaniu DSfiksa, fanowskiego moda, który znacznie poprawiał wygląd gry, m.in. rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę.

Autor DSfiksa, Peter "Durante" Thoman miał dostęp do Dark Souls 2 już przed premierą i na łamach PC Gamera pojawiały się jego teksty o tym, że gra faktycznie wygląda lepiej i że da się ją jeszcze zmodować, a nawet pogrzebanie w ustawieniach sporo daje.

Sami zobaczcie różnice, jakie wypisał - Dark Souls 2 domyślnie obsługuje wszystkie dostępne w systemie rozdzielczości, wyższą liczbę klatek i można skonfigurować dużo większą liczbę ustawień.

fot. Durante via pcgamer.com

Dziś, z okazji premiery, Thoman wypuścił modyfikację do Dark Souls 2 - GeDoSaTo. Jej głowna funkcja to uruchomienie downsamplingu. Gra zostaje uruchomiona w bardzo dużej rozdzielczości, a potem przeskalowana do standardowej. W efekcie grafika jest lepsza, krawędzie gładsze, a całość wygląda ostrzej. Oczywiście wymaga to mocnego sprzętu, ale Dark Souls 2 nie ma wielkich wymagań, użytkownicy zgłaszają, że uruchomili ją na maksymalnych ustawieniach na nie najnowszych komputerach. od umożliwia też podmianę tekstur, co widzicie na obrazku tytułowym.

Modyfikację - na razie w wersji alfa - można ściągnąć ze strony autora.

Thoman nie mówi jeszcze ostatniego słowa, ma dalekosiężne plany dotyczące modyfikacji gry. W międzyczasie, między Soulsami, stworzył też moda graficznego do Deadly Premonition.

Paweł Kamiński

326830069476256023
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)