Dziś wyszło Dark Souls 2 na PC - wygląda lepiej, a już jest pierwsza modyfikacja graficzna

Pochodzi od twórcy modów do części pierwszej. Fani dobrze wiedzą, że warto ją pobrać.

Dziś wyszło Dark Souls 2 na PC - wygląda lepiej, a już jest pierwsza modyfikacja graficzna
marcindmjqtx

25.04.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsze Dark Souls na PC wyglądało odrobinę ładniej. Skrzydła rozwijało dopiero po zainstalowaniu DSfiksa, fanowskiego moda, który znacznie poprawiał wygląd gry, m.in. rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę.

Autor DSfiksa, Peter "Durante" Thoman miał dostęp do Dark Souls 2 już przed premierą i na łamach PC Gamera pojawiały się jego teksty o tym, że gra faktycznie wygląda lepiej i że da się ją jeszcze zmodować, a nawet pogrzebanie w ustawieniach sporo daje.

Sami zobaczcie różnice, jakie wypisał - Dark Souls 2 domyślnie obsługuje wszystkie dostępne w systemie rozdzielczości, wyższą liczbę klatek i można skonfigurować dużo większą liczbę ustawień.

fot. Durante via pcgamer.com

Dziś, z okazji premiery, Thoman wypuścił modyfikację do Dark Souls 2 - GeDoSaTo. Jej głowna funkcja to uruchomienie downsamplingu. Gra zostaje uruchomiona w bardzo dużej rozdzielczości, a potem przeskalowana do standardowej. W efekcie grafika jest lepsza, krawędzie gładsze, a całość wygląda ostrzej. Oczywiście wymaga to mocnego sprzętu, ale Dark Souls 2 nie ma wielkich wymagań, użytkownicy zgłaszają, że uruchomili ją na maksymalnych ustawieniach na nie najnowszych komputerach. od umożliwia też podmianę tekstur, co widzicie na obrazku tytułowym.

Modyfikację - na razie w wersji alfa - można ściągnąć ze strony autora.

Thoman nie mówi jeszcze ostatniego słowa, ma dalekosiężne plany dotyczące modyfikacji gry. W międzyczasie, między Soulsami, stworzył też moda graficznego do Deadly Premonition.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360ps3
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.