Dziś światowa premiera Car Mechanic Simulator 2015. Gdzie? W Biedronce

Dziś światowa premiera Car Mechanic Simulator 2015. Gdzie? W Biedronce

Dziś światowa premiera Car Mechanic Simulator 2015. Gdzie? W Biedronce
marcindmjqtx
02.04.2015 13:49, aktualizacja: 05.01.2016 15:08

Przez najbliższe dwa tygodnie gry nie kupicie nigdzie indziej. Idzie nowe?

Partnerstwo CDP.pl oraz sieci sklepów Biedronka wchodzi na nowy poziom. Dotychczasowe wyprzedaże, gdy gry w niskich cenach trafiały na półki dyskontu, kojarzyliśmy raczej z "wietrzeniem magazynów".

Przyznawał to w wywiadzie z nami Michał Gembicki - dyrektor zarządzający CDP.pl. Rynek sprzedaży detalicznej wciąż się zmienia, zresztą tak samo jak branża gier, w której nie ma już jednego czy nawet dwóch pułapów cenowych. Trzeba być elastycznym.

Geneza akcji jest w pewnym stopniu wypadkową bardzo słabej kondycji klasycznego rynku sprzedaży gier. Tradycyjnie zawsze było dwóch silnych specjalistów - Empik i Media Markt. Potem były hipermarkety, a jeszcze dalej drobni sprzedawcy. Jakiś czas temu zupełnie wyparował segment hipermarketów. Ludzie przestali tam kupować - i to nie tylko gry, ale wszystko, to widać choćby po popularności dyskontów. Z kolei specjaliści także zaczęli mieć problemy - Media Markt czy Saturn mają stabilną pozycję, ale nie rosną, z kolei z Empikiem przestaliśmy współpracować, a i on sam wycofał się raczej z gier. Nie ma więc ich gdzie sprzedawać. A z drugiej strony, gdy patrzy się na rynek ogólnie, to Biedronka i Lidl odsadzają pozostałych o dwie do trzech długości. Efekt? Niesamowite 120 tysięcy pudełek z grami sprzedanych w Biedronkach w pierwszym dniu wyprzedaży CDP.pl w lutym zeszłego roku. Marcin Kosman pisał wtedy na naszych łamach, że mamy do czynienia z historycznym rekordem Polski. Nigdy wcześniej, nawet przy premierach najmocniej reklamowanych hitów, nie było szansy pobić tego jednodniowego wyniku. Swoje robiła oczywiście niska cena gier oraz gęsta sieć Biedronek w całym kraju.

Mając to wydarzenie w pamięci, nie powinniśmy się dziwić, że CDP.pl na premierę nowej gry z niesamowicie popularnego gatunku symulatorów wybrało właśnie tę sieć dyskontów. Polscy gracze mogą zagrać w polską produkcję dwa tygodnie przed całym światem. Wystarczy narzucić kurtkę, przejść kilka kroków i zapłacić sprzedawcy 39,99 zł. Po zakończeniu akcji, gra trafi do regularnej sprzedaży.

Car Mechanic Simulator 2015

Car Mechanic Simulator 2015 pozwala wcielić się w właściciela warsztatu samochodowego. Naprawiając i ulepszając samochody zdobędziemy środki na rozwój swojego biznesu, co zaowocuje ciekawszymi zleceniami. Ale łatwo nie będzie, bo każdy samochód zbudowano z ponad 200 interaktywnych elementów, które trzeba będzie zbadać, by znaleźć źródło problemów. Przyda się więc prawdziwa wiedza oraz żyłka do zaglądania autom pod maskę.

To w prostej linii następca edycji z numerkiem 2014 w tytule. Poprzednia produkcja polskiego studia Red Dot Games tak spodobała się graczom na całym świecie, że przez pewien czas trafiła nawet do piętnastki najchętniej kupowanych gier w serwisie Steam - największym sieciowych sklepie z cyfrowymi wersjami gier na świecie.

Pieniądze na tegoroczną edycję Red Dot Games zebrało z wpłat graczy w serwisie finansowania społecznościowego Kickstarter. O blisko trzy tysiące dolarów przekraczając próg 20 tysięcy, który oznaczał, że gra powstanie.

Ale Car Mechanic Simulator 2015 to nie jedyna gra, którą przez najbliższe dwa tygodnie będziemy mogli kupić w Biedronce w okazyjnej cenie. Światowej premierze nowej produkcji towarzyszą promocje Spintires, Farming Simulator 2015, Euro Truck Simulator 2 Złota Edycja oraz Enemy Front.

Rywalizacja o klienta to dla sklepów norma. Każdy chce mieć najlepsze tytuły i najatrakcyjniejsze - aczkolwiek wciąż pozwalające zarobić - ceny. Zwykle jednak do dokonania zakupu u danego sprzedawcy decydują drobne dodatki. Najczęściej w formie cyfrowej - ot, broń w grze niedostępna dla innych, dodatkowa plansza czy postać. Rzadziej kaliber "karty przetargowej" urasta do koszulki, "ekskluzywnego" pudełka czy innych bonusów, które możemy dotknąć, ubrać czy ustawić na półce.

Zapytaliśmy CDP.pl czy w przyszłości sytuacja z premierą gry tylko w jednej sieci sklepów może się powtórzyć, ale choć odpowiedź niczego nie wyklucza, to brakuje jej konkretów.

Co ja gram?! Car Mechanic Simulator 2014 , czyli jak wymieniłem skrzynię biegów i pompę paliwową Raczej nie należy spodziewać się takich akcji z wysokobudżetowymi hitami, ale oprócz nich na rynek co miesiąc trafia mnóstwo mniejszych produkcji, którym taki rodzaj promocji mógłby pomóc dotrzeć do potencjalnych klientów. Skoro trudno do nich dotrzeć w hiper i supermarketach, to może walka przeniesie się właśnie do dyskontów.

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)