Dziś premiera komiksu o Wiedźminie. W cyfrowej edycji po polsku, wydanie zbiorcze w planach

Dziś premiera komiksu o Wiedźminie. W cyfrowej edycji po polsku, wydanie zbiorcze w planach19.03.2014 18:40
Dziś premiera komiksu o Wiedźminie. W cyfrowej edycji po polsku, wydanie zbiorcze w planach
marcindmjqtx

Nakładem amerykańskiego Dark Horse ukazał się dziś pierwszy z pięciu zeszytów The Witcher. Szczęśliwym trafem trafił na moje biurko. Rzućmy okiem.

Fabuła pierwszego zeszytu, który dziś trafił do amerykańskich sklepów, nie wykracza na razie poza to, co przeczytaliśmy w zapowiedzi:

Podróżując przez tereny Angren, skrajem czarnego lasu, Geralt spotka wdowca. Jego martwa żona nie chce opuścić tego świata i nawiedza posiadłość zwaną Domem Szkła. Ciągnące się w nieskończoność pokoje i czające się w nich się strachy sprawią, że Geralt będzie musiał wykorzystać cały arsenał wiedźmińskich sztuczek, by rozwiązać zagadkę i przeżyć. Scenariusz komiksu napisał Paul Tobin („Bandette”), a za rysunki odpowiada Joe Querio („Lobster Johnson”, „B.P.R.D.”). Okładki to dzieło Dave Johnsona (okładki do serii "100 naboi").

Więcej wrażeń zobaczycie na krótkim filmie. O szerszą recenzję pewnie pokuszę się, gdy seria się zakończy:

Komiks The Witcher jest też dostępny poza USA - w cyfrowej edycji. Czytać go można przez przeglądarkę w komputerze, na Androidzie i iOS. Co ciekawe, wśród języków, na który go przetłumaczono jest również polski. Nie czytałem akurat tej wersji, mam nadzieję, że nie ma więcej błędów jak Plotka zamiast Płotki.

Kadry z komiksu The Witcher od Dark Horse. Chyba chodziło o Płotkę, nie Plotkę...

kadry z komiksu The Witcher od Dark Horse

Jeśli jednak nie lubicie czytać z ekranu, to musicie tylko chwilę poczekać.  Jak powiedział nam Rafał Jaki, Business Development Manager z CD Projekt RED, zbiorcze wydanie polskiej wersji komiksu ukaże się w podobnym terminie co w Stanach Zjednoczonych. Polski wydawca zostanie ogłoszony niedługo.

Z okazji wydania pierwszego zeszytu pojawił się też zwiastun:

Paweł Kamiński

Dziękuję Tomaszowi Grynkiewiczowi, który komiks mi dziś znienacka podarował.

326836523520321815
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)