Dziki Gon galopuje przez świat - przegląd ocen Wiedźmina 3

Dziki Gon galopuje przez świat - przegląd ocen Wiedźmina 3

Dziki Gon galopuje przez świat - przegląd ocen Wiedźmina 3
marcindmjqtx
12.05.2015 17:27, aktualizacja: 05.01.2016 15:05

Pojawiły się maksymalne noty!

Poznaliście już naszą recenzję Wiedźmina 3, a co o grze myśli reszta świata? Punkt szesnasta w sieci pojawiły się oceny gry i... jest lepiej niż pozytywnie. Wszystkie opinie są niezmiernie entuzjastyczne, chwaląc przede wszystkim to, co najważniejsze - ogromny, bogaty świat i świetną fabułę - a wytykając potknięcia techniczne, które ostatecznie bledną przy wysypie zalet. Warto także zwrócić uwagę, że historia przedstawiona w Dzikim Gonie jest ponoć o wiele bardziej osobista i poruszajaca, co - biorąc pod uwagę, że w grę wchodzi Ciri oraz Yennefer - fanów powinno ucieszyć szczególnie. Choć osobiście aż boję się tego, przez co znowu będzie musiał przechodzić stary, poczciwy Geralt.

GameSpot poczęstował Geralta notą 10/10:

Nie myślcie, że jest inaczej: to jeden z najlepszych RPG-ów, jakie stworzono, tytan wśród gigantów i wzór dla wszystkich tego typu gier w przyszłości. (...) I choć potężne konflikty porywają, to te chwile pomiędzy starciami, gdy pijesz z miejscowymi i wsłuchujesz się w pieśń trubadura, są naprawdę urzekające. IGN pokusił się o 9,3/10, jako jedyny chyba narzekając na główny wątek fabularny:

Chociaż prostolinijny i obfity w questy typu "znajdź i przynieś" główny wątek fabularny jest nieco za długi, możliwość radosnego przemierzania bogatego, obszernego świata zawsze mnie przyciągała - nawet gdy zaczynałem się nudzić. Nawet jeśli historia nie jest szalenie interesująca, postacie, które biorą w niej udział już tak. To - w połączeniu ze świetnym systemem walki i wszystkimi elementami RPG - sprawia, że w swoim gatunku jest to tytuł z najwyższej półki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nie można zapominać także o polskich mediach, które jednogłośnie orzekają, że z Dzikiego Gonu wylewa się słowiański klimat - czuć, że jest to gra od Polaków dla Polaków. Gry-Online wystawiły Wiedźminowi notę 8,5/10:

Wystawienie oceny końcowej Wiedźminowi zadaniem łatwym nie było. Dla mnie Dziki Gon to produkt, który mógłby z powodzeniem aspirować do dyszki - interesujący, poukładany i sprawiający, że nie sposób się od niego oderwać. Znacie powiedzenie „jeszcze jedna tura”, odnoszące się do Cywilizacji? Chyba pierwszy raz w całym moim życiu spotkałem się z efektem „jeszcze jednego questa” w przypadku nastawionego na akcję erpega. Chęć zobaczenia, co będzie dalej, prowadziła do tego, że zamiast planowanych dwóch, trzech godzin z „trójką” spędzałem przy konsoli po sześć, siedem, a zdarzało się, że również i dziesięć. Wystawienie oceny końcowej Wiedźminowi zadaniem łatwym nie było. Dla mnie Dziki Gon to produkt, który mógłby z powodzeniem aspirować do dyszki - interesujący, poukładany i sprawiający, że nie sposób się od niego oderwać. Znacie powiedzenie „jeszcze jedna tura”, odnoszące się do Cywilizacji? Chyba pierwszy raz w całym moim życiu spotkałem się z efektem „jeszcze jednego questa” w przypadku nastawionego na akcję erpega. Chęć zobaczenia, co będzie dalej, prowadziła do tego, że zamiast planowanych dwóch, trzech godzin z „trójką” spędzałem przy konsoli po sześć, siedem, a zdarzało się, że również i dziesięć. (...) jest to gra absolutnie wspaniała, jednak nafaszerowana babolami, na które trudno przymknąć oko. Gram.pl także oceniło Wiedźmina 3 na 8,5/10:

Na trzecią część erpegowej sagi o wiedźminie czekałem długo, ale teraz już wiem, że było warto. Nie dlatego, że wreszcie otrzymaliśmy otwarty świat. Nie dlatego, że potrafi on zauroczyć i wciągnąć. Nawet nie dlatego, że Geralt wreszcie porzucił politykę. Przede wszystkim dlatego, że otrzymałem zbiór opowieści, które niejeden raz poruszyły mnie na poziomie emocjonalnym. A ta sztuka w świecie gier udała się niewielu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

A tak prezentują się pozostałe szalenie pozytywne oceny:

Game Informer - 9.75/10

Kotaku - TAK

Antyweb - 10/10

Eurogamer - bez oceny

Telegraph - 5/5

Spider's Web - bez oceny

PS Site - 9/10

Metro UK - 9/10

PPE.pl - 9/10

No, to byle do 19 maja, Panie i Panowie. Byle do 19 maja.

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)