Dziennik Gazeta Prawna: "Co czwarty polski internauta płaci za granie w sieci"

"Wirtualne e-zbroje", jak nazywa je w tytule artykuł Dziennik Gazeta Prawna, to coraz większy rynek w naszym kraju.

Dziennik Gazeta Prawna: "Co czwarty polski internauta płaci za granie w sieci"
marcindmjqtx

Aż trzy czwarte polskich internautów gra w gry sieciowe. Z kolei aż jedna czwarta internautów w naszym kraju za to płaci. 20 procent z nich kupuje dodatkowe umiejętności czy gadżety przy pomocy mikropłatności.

Jak mówi Jarosław Kowalski z Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych, "zazwyczaj są to niewielkie sumy do 10 złotych miesięcznie, ale jeden na dwudziestu wydaje już powyżej 30 złotych". Dodaje też, że szczególnie chętne do płacenia są kobiety.

"Rynek takich mikropłatności w Polsce jest szacowany na kilkadziesiąt milionów złotych" pisze Sylwia Czubkowska w swoim artykule, zwracając uwagę na to, jak rozwinęły sę darmowe gry w ostatnich latach. To już główne źródło dochodów dla deweloperów.

Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpolskabranża

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.