Dzieci cyfrowego świata: grają w gry wideo, ale nie potrafią jeździć na rowerze

Blog <a href="http://www.k5learning.com"><strong>K5 Learning</strong></a> opublikował interesującą prezentację na temat współczesnych, amerykańskich dzieci. Choć nie do końca zawarte tam dane odnoszą się na pewno do Europy czy Polski, to jednak warto rzucić na nie okiem.

Dzieci cyfrowego świata: grają w gry wideo, ale nie potrafią jeździć na rowerze
marcindmjqtx

22.11.2011 | aktual.: 06.01.2016 11:47

Blog K5 Learning opublikował interesującą prezentację na temat współczesnych, amerykańskich dzieci. Choć nie do końca zawarte tam dane odnoszą się na pewno do Europy czy Polski, to jednak warto rzucić na nie okiem.

20111122175148kutera RED C:Documents and SettingsjakubwUstawienia lokalneTemporary Internet FilesCon... jakubw word Komputerowe dzieci

Dzieci w USA grają w gry wideo, ale nie potrafią jeździć na rowerze.

Blog K5 Learning opublikował interesującą prezentację na temat współczesnych amerykańskich dzieci. Choć nie do końca zawarte tam dane odnoszą się na pewno do Europy czy Polski, to jednak warto rzucić na nie okiem.

Prezentujemy najciekawsze dane:

1. Więcej dzieci w wieku od 2 do 5 lat potrafi grać w gry wideo, niż jeździć na rowerze.

2. 19 procent dzieci w wieku od 2 do 5 lat potrafi uruchomić aplikację na smartfonie. Tylko 9 proc. potrafi zawiązać sznurówki.

3. Dzieci w wieku do 8 lat spędzają średnio dziennie: godzinę i 44 minuty na oglądaniu telewizji; 29 minut na czytaniu, tyle samo na słuchaniu muzyki, 25 minut na graniu w gry wideo i 5 minut na korzystaniu z nowoczesnych urządzeń mobilnych (smarftony, tablety itp.).

4. Dzieci w wieku od 8 do 18 lat spędzają dziennie 7 godzin i 38 minut na korzystaniu z mediów w celach rozrywkowych (w 2004 roku było to 6 godzin i 30 minut). Warto jednak zaznaczyć, że z niektórych korzystają symultanicznie i w ten sposób „pakują” w tych ponad 7 godzinach 10 godzin i 45 minut.

5. Dzieci w wieku poniżej dwóch lat spędzają dwa razy więcej czasu na oglądaniu telewizji niż na słuchaniu, jak ktoś im czyta.

6. 53 proc. dzieci w wieku od 2 do 4 lat korzystało z komputera. W przypadku przedziału od 5 do 8 lat odsetek ten wynosi 90 procent.

7. Jedna czwarta dzieci poniżej trzeciego roku życia codziennie korzysta z internetu. W przypadku dzieci do lat pięciu - już połowa.

8. 51 proc. dzieci w wieku do ośmiu lat grało w grę konsolową. 81 proc. w przypadku dzieci w wieku od 5 do 8 lat. 17 proc. dzieci w wieku od 5 do 8 lat gra codziennie, 36 proc. - przynajmniej raz w tygodniu.

9. W 2004 roku 18 proc. dzieci w wieku od 8 do 18 lat miało iPoda. W 2009 roku - już 76 proc.

Świat zmienia się na naszych oczach...

Pełną prezentację możecie znaleźć pod tym adresem. Poniżej prezentujemy najciekawsze naszym zdaniem dane.

1. Więcej dzieci w wieku od 2 do 5 lat potrafi grać w gry wideo, niż jeździć na rowerze.

2. 19% dzieci w wieku od 2 do 5 lat potrafi uruchomić aplikację na smartfonie. Tylko 9% potrafi zawiązać sznurówki.

3. Dzieci w wieku do 8 lat spędzają średnio dziennie: godzinę i 44 minuty na oglądaniu telewizji; 29 minut na czytaniu, tyle samo na słuchaniu muzyki, 25 minut na graniu w gry wideo i 5 minut na korzystaniu z nowoczesnych urządzeń mobilnych (smarftony/tablety itp.).

4. Dzieci w wieku od 8 do 18 lat spędzają dziennie 7 godzin i 38 minut na korzystaniu z mediów w celach rozrywkowych (w 2004 roku było to 6 godzin i 30 minut). Warto jednak zaznaczyć, że z niektórych korzystają symultanicznie i w ten sposób "pakują" w tych ponad 7 godzinach 10 godzin i 45 minut.

5. Dzieci w wieku poniżej dwóch lat spędzają dwa razy więcej czasu na oglądaniu telewizji niż na słuchaniu, jak ktoś im czyta.

6. 53% dzieci w wieku od 2 do 4 lat korzystało z komputera. W przypadku przedziału od 5 do 8 lat odsetek ten wynosi 90%.

7. Ćwierć dzieci poniżej trzeciego roku życia codziennie korzysta z sieci. Połowa w przypadku dzieci do lat pięciu.

8. 51% dzieci w wieku do ośmiu lat grało w grę konsolową. 81% w przypadku dzieci w wieku od 5 do 8 lat. 17% dzieci w wieku od 5 do 8 lat gra codziennie, 36% - przynajmniej raz w tygodniu.

9. W 2004 roku 18% dzieci w wieku od 8 do 18 lat miało iPoda. W 2009 roku - już 76%.

To oczywiście tylko suche dane, które trzeba jeszcze poddać analizie, zanim wyciągnie się wnioski. Czy nie są jednak... interesujące?

Świat zmienia się na naszych oczach.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.