Dyrektor technologiczny Square Enix odszedł ze studia

Dyrektor technologiczny Square Enix odszedł ze studia

Dyrektor technologiczny Square Enix odszedł ze studia
marcindmjqtx
28.07.2014 10:30, aktualizacja: 05.01.2016 15:33

Yoshihisa Hashimoto, odpowiedzialny za next-genowy silnik Luminous, opuścił firmę.

Nieoczekiwana zmiana na stanowisku dyrektora technologicznego Square Enix. Yoshihisa Hashimoto, bezpośrednio odpowiedzialny za prace nad silnikiem Luminous oraz technologię w Final Fantasy 14: A Realm Reborn, niespodziewanie opuścił szeregi studia z "powodów osobistych".

Hashimoto jest kolejną ważną osobą, która opuściła studio na przestrzeni ostatnich kilku lat. W 2010 roku ze Square pożegnał się Masashi Hamauzu, twórca muzyki do FF13 oraz współtwórca FF7/FF10 - otworzył własne studio. Wieloletni producent i designer Hiromichi Tanaka porzucił swojego pracodawcę w 2012 r., również argumentując to chęcią tworzenia własnych projektów. W 2013 r. firma straciła swojego dotychczasowego CEO, Yoichiego Wadanę. Z kolei kilka miesięcy później ten sam ruch powtórzył CEO amerykańskiego oddziału firmy, Mike Fisher. Twórca postaci do Vagrant Story i FF12, Akihiko Yoshida, zmienił pracę w grudniu ubiegłego roku.

W 2014 roku, oprócz Hashimoto, studio opuścił również wiceprezes ds. marketingu, Karl Stewart. Praca w agencji reklamowej okazała się dla niego bardziej satysfakcjonująca. Obecnie współpracuje z Activision nad promocją Destiny.

[Źródło: Joystiq]

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)