Dying Light to nie tylko gra

Strona głównaDying Light to nie tylko gra
13.01.2015 13:14
Dying Light to nie tylko gra
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Do sklepów trafi także w formie książkowej. Autorem powieści jest Raymond Benson, dla którego nie będzie to pierwszy flirt z grami wideo.

bECGLDxN

Benson ma już na koncie Hitman: Potępienie - powieść, która pełni funkcję wprowadzenia do gry Hitman: Rozgrzeszenie. Amerykański pisarz jest również jednym z autorów powieści o Jamesie Bondzie.

Techland robi dużo, by przekonać nas, że Dying Light będzie kilka poziomów ponad Dead Island jeśli idzie o nacisk na fabułę i jej jakość. Ale i tak nie spodziewałem się, że akurat ta gra doczeka się powieści. O czym będzie książka? Zacytujmy komunikat prasowy:

Dying Light: Aleja Koszmarów opowiada przerażającą historię Mel Wyatt, osiemnastoletniej amerykańskiej lekkoatletki, która dwa tygodnie wcześniej uczestniczyła w Światowych Igrzyskach Lekkoatletycznych w Harran. Bedąc jedną z wielu Amerykanów pozostałych w Harran po wybuchu epidemii, Mel udało się przetrwać wraz jej młodszym bratem, Paulem, w odizolowanym hotelu - ich rodzice zostali zabici pierwszego dnia ataków zainfekowanych na stadion. Tak zaczyna się emocjonujący niczym tykająca bomba zegarowa thriller o przetrwaniu. Aleja Koszmarów będzie prequelem gry, który zapewne pozwoli nam bliżej poznać fikcyjne miasto Harran, w którym toczyć się będzie akcja Dying Light. Niestety nie przeczytamy książki przed premierą gry. Nie wiadomo jeszcze, kiedy powieść trafi do sklepów.

bECGLDxP

Maciej Kowalik

326822067331094570
bECGLDyL