Dying Light to nie tylko gra

Dying Light to nie tylko gra
13.01.2015 13:14
Dying Light to nie tylko gra
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Do sklepów trafi także w formie książkowej. Autorem powieści jest Raymond Benson, dla którego nie będzie to pierwszy flirt z grami wideo.

Benson ma już na koncie Hitman: Potępienie - powieść, która pełni funkcję wprowadzenia do gry Hitman: Rozgrzeszenie. Amerykański pisarz jest również jednym z autorów powieści o Jamesie Bondzie.

Techland robi dużo, by przekonać nas, że Dying Light będzie kilka poziomów ponad Dead Island jeśli idzie o nacisk na fabułę i jej jakość. Ale i tak nie spodziewałem się, że akurat ta gra doczeka się powieści. O czym będzie książka? Zacytujmy komunikat prasowy:

Dying Light: Aleja Koszmarów opowiada przerażającą historię Mel Wyatt, osiemnastoletniej amerykańskiej lekkoatletki, która dwa tygodnie wcześniej uczestniczyła w Światowych Igrzyskach Lekkoatletycznych w Harran. Bedąc jedną z wielu Amerykanów pozostałych w Harran po wybuchu epidemii, Mel udało się przetrwać wraz jej młodszym bratem, Paulem, w odizolowanym hotelu - ich rodzice zostali zabici pierwszego dnia ataków zainfekowanych na stadion. Tak zaczyna się emocjonujący niczym tykająca bomba zegarowa thriller o przetrwaniu. Aleja Koszmarów będzie prequelem gry, który zapewne pozwoli nam bliżej poznać fikcyjne miasto Harran, w którym toczyć się będzie akcja Dying Light. Niestety nie przeczytamy książki przed premierą gry. Nie wiadomo jeszcze, kiedy powieść trafi do sklepów.

Maciej Kowalik

326822067331094570
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)