Dwie Gry o Tron

Strona głównaDwie Gry o Tron
24.06.2009 23:48
Dwie Gry o Tron
marcindmjqtx
marcindmjqtx

W maju pojawiły się pierwsze informacje o zakupie przez francuskie studio Cyanide praw do przeniesienia na komputery i konsole sagi "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina, którą na ekrany telewizorów przeniesie też niedługo HBO. Ostatnio na swoim LiveJournalu wypowiedział się na ten temat sam Martin, podając garść nowych informacji.

bECAaetN

Zanim Martin ostatecznie zgodził się na udzielenie licencji, francuska firma zabiegała o prawa do tytułu przez pięć lat. Gry na podstawie słynnego cyklu fantasy powstaną dwie - jedna z nich będzie RPGiem, a druga strategią czasu rzeczywistego. Cyanide już rozpoczęło prace nad oboma tytułami, które planowo ukazać się mają latem 2011 roku.

Miejmy nadzieję, że coraz to kolejne adaptacje zmobilizują autora do wzmożenia prac nad cyklem, którego pierwsze trzy tomy ukazywały się co dwa lata, zaś dwa ostatnie (w tym nieukończony jeszcze "A Dance with Dragons") wydawane są z pięcioletnimi przerwami. W tym tempie zakończenia cyklu doczekamy się bowiem dopiero w roku 2020.

bECAaetP

Paweł Dembowski

326839372425418794
bECAaeuL