Dwie agencje wzięły pod lupę ugodę zawartą pomiędzy Riot Games a dyskryminowanymi pracownicami

Twórcy League of Legends mogą być zobligowani do wypłacenia nawet 400 milionów dolarów.

Dwie agencje wzięły pod lupę ugodę zawartą pomiędzy Riot Games a dyskryminowanymi pracownicami
Bartosz Witoszka

23.01.2020 | aktual.: 23.01.2020 17:42

Riot Games przeżywa ostatnio złoty okres, a kolejne zapowiedzi nowych gier w uniwersum League of Legends są powodem radości zarówno dla deweloperów, jak i fanów studia. Studio, które dla graczy było dotychczas obrazem bez skazy nie miało zbyt dobrej opinii zarówno wśród były, jak i obecnych pracownic studia, które były regularnie dyskryminowane przez szefostwo. Cała sprawa zakończyła się jednak szczęśliwie i po batalii sądowej studio miało wypłacić około 1000 kobiet 10 milionów dolarów.

Ugoda została teoretycznie zawarta, ale jak donosi Los Angeles Times, pod lupę wzięła ją rządowa agencja California Department of Fair Employment and Housing, która złożyło zawiadomienie do sądu, z którego wynika, że poszkodowanym kobietom należeć się może aż 400 milionów dolarów. Skąd ta nagła zmiana? Według organizacji, w trakcie procesu doszło do szeregu błędów ze strony prawników pokrzywdzonych, którzy nie dopełnili wszystkich swoich powinności. Mowa również o rażących dysproporcjach w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn w Riocie.

Obraz

Prawnicy oraz przedstawiciele studia zaprzeczają, by doszło do jakichkolwiek nieścisłości w tym temacie. Joe Hixson z Riot Games mówi:

Ten z kolei zajmie się sprawą zaskakująco szybko i już 31 stycznia ma pojawić się decyzja w kwestii sugestii Division of Labor Standards Enforcement. A kilka dni później (3 lutego) pojawi się decyzja w sprawie wniosku California Department of Fair Employment and Housing. Na pełną opinię sądu w sprawie ugody będziemy musieli poczekać jakiś czas, ale pojawi się ona prędzej niż później.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.