Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Dwarf Fortress doczeka się bardziej wypasionej graficznie wersji na Steam

Strona głównaDwarf Fortress doczeka się bardziej wypasionej graficznie wersji na Steam
14.03.2019 07:55
Dwarf Fortress doczeka się bardziej wypasionej graficznie wersji na SteamDwarf Fortress doczeka się bardziej wypasionej graficznie wersji na Steam
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
bDzTYvsm

Krasnoludy przyrządzone na parze.

bDzTYvrF

Wygląda na to, że już niedługo na Steamie ukaże się Dwarf Fortress w odświeżonej edycji. To darmowa produkcja z 2006 roku, w której kontrolowaliśmy osadę krasnoludów i walczyliśmy o przetrwanie każdego następnego dnia. Jest to walka dodajmy ciężka i okupiona licznymi powtórzeniami, a wszystko to ze względu na sporą liczbę roguelikowych mechanik. Pomimo wielu lat jakie minęły od premiery, popularność gry nie słabnie, a twórcy wciąż ją aktualizują.

Chociaż całość jest w pełni darmowa, odpowiedzialni za stworzenie tytułu braciom Adams zarabiali na nim do tej pory dzięki dobrowolnym dotacjom. Wersja Steam ich hitu to kolejny etap w dziejach gry. Również biznesowy. W odróżnieniu od darmowej edycji, za nową wersję trzeba będzie zapłacić. Ceny oraz dokładnej daty premiery jeszcze nie poznaliśmy, wiadomo natomiast, że nowa edycja znacząco przewietrzy oprawę graficzną oraz ulepszy ścieżkę dźwiękową. I tyle.

Nowa wersja nie będzie oczywiście wymagana, by wciąż mieć dostęp do aktualizacji. Oba projekty rozwijane będą równolegle i zawsze będzie można pozostać przy oryginalnej wersji. Taka zmiana to ze strony twórców przede wszystkim chęć powiększenia społeczności oraz ustabilizowania przychodów z gry. To ostatnie istotne jest dla twórców zwłaszcza w kontekście choroby jednego z nich, której leczenie wymaga odpowiednich funduszy. Steamowa wersja Dwarf fotorealizmem nas nie zachwyci, ale na tle oryginału wygląda już całkiem nowocześnie. Premiera jak tylko całość będzie gotowa.

bDzTYvrH

Krzysztof Kempski

bDzTYvsD