Dwarf Fortress doczeka się bardziej wypasionej graficznie wersji na Steam

Dwarf Fortress doczeka się bardziej wypasionej graficznie wersji na Steam
Krzysztof Kempski

14.03.2019 07:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krasnoludy przyrządzone na parze.

Wygląda na to, że już niedługo na Steamie ukaże się Dwarf Fortress w odświeżonej edycji. To darmowa produkcja z 2006 roku, w której kontrolowaliśmy osadę krasnoludów i walczyliśmy o przetrwanie każdego następnego dnia. Jest to walka dodajmy ciężka i okupiona licznymi powtórzeniami, a wszystko to ze względu na sporą liczbę roguelikowych mechanik. Pomimo wielu lat jakie minęły od premiery, popularność gry nie słabnie, a twórcy wciąż ją aktualizują.

Chociaż całość jest w pełni darmowa, odpowiedzialni za stworzenie tytułu braciom Adams zarabiali na nim do tej pory dzięki dobrowolnym dotacjom. Wersja Steam ich hitu to kolejny etap w dziejach gry. Również biznesowy. W odróżnieniu od darmowej edycji, za nową wersję trzeba będzie zapłacić. Ceny oraz dokładnej daty premiery jeszcze nie poznaliśmy, wiadomo natomiast, że nowa edycja znacząco przewietrzy oprawę graficzną oraz ulepszy ścieżkę dźwiękową. I tyle.

Dwarf Fortress on Steam Announcement Teaser

Nowa wersja nie będzie oczywiście wymagana, by wciąż mieć dostęp do aktualizacji. Oba projekty rozwijane będą równolegle i zawsze będzie można pozostać przy oryginalnej wersji. Taka zmiana to ze strony twórców przede wszystkim chęć powiększenia społeczności oraz ustabilizowania przychodów z gry. To ostatnie istotne jest dla twórców zwłaszcza w kontekście choroby jednego z nich, której leczenie wymaga odpowiednich funduszy. Steamowa wersja Dwarf fotorealizmem nas nie zachwyci, ale na tle oryginału wygląda już całkiem nowocześnie. Premiera jak tylko całość będzie gotowa.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)