Dwa rekordy świata w Tetrisa pobite przez streamera!

Z czego jeden zupełnie przez przypadek.

Dwa rekordy świata w Tetrisa pobite przez streamera!

Jonas "NubbinsGoody" Neubauer podczas transmisji w serwisie Twitch pobił rekord świata w Tetrisa. Częściowo zgodnie ze swoimi założeniami. Tylko że kiedy zaczynał rozgrywkę, chodziło mu o inny rekord.

Neubauer rozpoczynał transmisję klasycznego Tetrisa z NES-a z celem poprawienia najlepszego czasu wyczyszczenia 100 linii. Wynosił on do niedawna 3 minuty 17 sekund.

Tymczasem zupełnie przy okazji Neubauer ustanowił inny rekord - w szybkości dojścia do 300 tysięcy punktów. Udało mu się to osiągnąć w 1 minutę 57 sekund - o 2 sekundy szybciej od wcześniejszego rekordzisty. Streamer od razu zauważył, że było to bardzo szybkie 300 tysięcy. Nie wiedział jednak, jak szybkie.

Accidental 300k [Former] World Record

O tym, że bez swojej wiedzy pobił inny od planowanego rekord świata, dowiedział się od komentujących. I to dopiero po tym, jak zorientował się, że nie udało mu się osiągnąć oryginalnego celu.

Na jego zrealizowanie nie musiał jednak czekać wiele dłużej. Jak wynika z informacji na stronie speedrun.com, również najszybszy czas dojścia do 100 linii udało mu się później poprawić o 2 sekundy (wynosi on więc teraz 3 minuty 15 sekund). I tak Neubauer ma na swoim koncie aż dwa rekordy świata osiągnięte w krótkim czasie.

Te osiągnięcia oczywiście nie są przypadkowe. Jonasa Neubauera z pewnością można nazwać prawdziwym fanem Tetrisa. Jak ujawnia w wywiadzie dla strony tetris.com, po raz pierwszy zagrał w tę grę mając 6-7 lat na Macintoshu swojego wujka.

Obraz

Od tamtego czasu zdobył kilka oficjalnych tytułów mistrza świata w tę grę, był również jednym z bohaterów dokumentu „Ecstasy of Order: The Tetris Masters”.

Mówi również we wspomnianym wcześniej wywiadzie. I jak się okazuje po tych wszystkich latach faktycznie udaje mu się stawać w tę grę jeszcze lepszym.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.