Dużo urządzeń Steam naraz - Steam Machines, Steam Controller oraz Steam Link, a do tego jeszcze darmowy Source 2

Strona głównaDużo urządzeń Steam naraz - Steam Machines, Steam Controller oraz Steam Link, a do tego jeszcze darmowy Source 2
04.03.2015 13:10
Dużo urządzeń Steam naraz - Steam Machines, Steam Controller oraz Steam Link, a do tego jeszcze darmowy Source 2
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bEgyadjG

Czy możemy liczyć na Steam Burrito i Steam Mountain Dew w zestawie?

bEgyadiZ

Konferencja GDC 2015 trwa pełną parą. Z tej okazji Valve wróciło do tematu Steam Machines - zaawansowanych technicznie komputerów złożonych specjalnie pod kątem jak najlepszych doświadczeń z grania. Wiemy już, że zadebiutują one na rynku w listopadzie w kilku wariantach - te najsłabsze, kosztujące najprawdopodobniej około 350-400$, mają być i tak mocniejsze od PS4 i Xboksa One.

Wraz z premierą Steam Machines do sklepów wejdą Steam Controller oraz Steam Link - oba urządzenia kosztować będą 49,99$. Czym jest Steam Link? Niedużym urządzeniem, które umożliwi domowy streaming z urządzeń wyposażonych w platformę Steam - tyczy się to zarówno nadchodzących Steam Machines, jak i zwykłych komputerów osobistych czy Maków. Wystarczy, że podepniemy sprzęt pod telewizor i domową sieć, a urządzenia ze Steamem zostaną automatycznie znalezione. Steam Link wesprze odtwarzanie w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Ostatnią rewelacją związaną z Valve jest zapowiedzenie Source 2. Silnik będzie następcą technologii Source, na której opierały się dotychczasowe gry firmy. Co ważne, narzędzie zostanie udostępnione twórcom za darmo. Naszym głównym celem jest zwiększenie produktywności deweloperów - powiedział Jay Stelly z Valve podczas oficjalnego ogłoszenia. - Biorąc pod uwagę, jak ważne współcześnie są dzieła tworzone przez użytkowników, Source 2 został przygotowany nie tylko z myślą o profesjonalnych deweloperach, ale i graczach, którzy będą mogli brać udział w procesie twórczym ich ulubionych gier.

bEgyadjb

[źródło: 1, 2, 3]

Patryk Fijałkowski

326982702262147114
bEgyadjX