Duch Banjo-Kazooie ma powrócić w Project Ukulele

To zapewne tylko nazwa robocza. Ważniejszy od tytułu jest i tak fakt, że tworzą go byli pracownicy Rare.

Duch Banjo-Kazooie ma powrócić w Project Ukulele
marcindmjqtx

11.02.2015 | aktual.: 05.01.2016 15:16

Samo Rare też pracuje obecnie ponoć nad czymś, co przypomni nam czasy, gdy gry tego studia wywoływały w graczach autentyczne podniecenie. Coś mówi mi, że Rare doczeka się konkretnego występu na czerwcowym E3.

Ale nie uprzedzajmy faktów i wróćmy do tematu.

Duchowy spadkobierca Banjo Kazooie powstaje w liczącym obecnie sześć osób studiu Playtonic. Na oficjalnej stronie czytamy, że składa się z kluczowych ludzi, którzy tworzyli w Rare nie tylko Banjo-Kazooie, ale również Viva Pinata czy Donkey Kong Country.

Szczegóły zarezerwowano dla lutowego wydania magazynu Edge, które trafi do sklepów jutro. Wtedy powinniśmy być mądrzejsi na temat oczekiwań co do Project Ukulele. Dziś wiemy, że misją studia jest ożywienie ducha trójwymiarowych platformówek, które ekipa tworzyła w przeszłości pod szyldem Rare. Na pewno znajdą się wśród nas tacy, którzy chętnie potrzymają za to kciuki. W końcu platformówki 2D powróciły i mają się świetnie.

Playtonic to póki co niezależne studio. Byłoby śmieszne, gdyby Sony postanowiło zatroszczyć się, by Project Ukulele trafił (wyłącznie lub najpierw) na sprzęty tej firmy. Mogłoby się to skończyć ciekawym starciem Rare z częścią byłych pracowników na to, w którym projekcie znaleźlibyśmy więcej charakterystycznej magii.

[źródło: Playtonic]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.