DualShock 4 nie zadziała z PS5

DualShock 4 nie zadziała z PS5

DualShock 4 nie zadziała z PS5
03.08.2020 18:05

Sony również w kontrolerze chce generacyjnego skoku. Inaczej podchodzi do sprawy Microsoft.

We wpisie na blogu PlayStation Sony odpowiedziało na pytania graczy, które pojawiały się od momentu zapowiedzenia nowej konsoli. Czy będzie istniała możliwość korzystania z akcesoriów i urządzeń kupionych na potrzeby PS4 w nowej konsoli firmy? Odpowiedzią jest: to zależy.

Przede wszystkim z PlayStation 5 nie zadziała pad PS4 - DualShock 4. A konkretniej - nie zadziała z grami na PS5. Będzie można z niego korzystać, uruchamiając na nowej konsoli wspierane gry z poprzedniej generacji. Nie będzie jednak możliwości wykorzystania go w nowych grach (choćby sportowych jako drugiego kontrolera). Można przeczytać we wpisie. Nie wszystko jest jednak stracone. Inne oficjalnie licencjonowane akcesoria, w tym kierownice, arcade sticki, czy kontrolery symulatorów lotu przeznaczone na PS4 zadziałają również na PlayStation 5. Również kontrolery PS Move Motion i VR Aim Controller. Sony zaznacza jednak, że nie dotyczy to wszystkich urządzeń i radzi wcześniejsze sprawdzenie u producenta.

Również w tym zakresie zgoła inne podejście reprezentuje Microsoft. Producent Xboksa niemal od pierwszych zapowiedzi konsoli podkreślał, że kontrolery i wszystkie akcesoria do Xboksa One zadziałają również z Series X. Będzie tak dlatego, że konsola korzystać będzie z tego samego protokołu łączności bezprzewodowej. Firma jeszcze raz podkreśliła to dziś na Twitterze.

Dzięki temu możliwe będzie również korzystanie w drugą stronę i granie kontrolerem Xboksa Series X w gry na Xboksie One. Podobnej wersji wydarzeń - czyli grania na PS4 padem z PS5 - Sony się w swoim poście w ogóle nie zajęło.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)