Druga generacja ósmej generacji konsol rozpocznie się w połowie wakacji

Druga generacja ósmej generacji konsol rozpocznie się w połowie wakacji

Druga generacja ósmej generacji konsol rozpocznie się w połowie wakacji
Paweł Olszewski
18.07.2016 16:41, aktualizacja: 18.07.2016 16:58

Chodzi rzecz jasna o premierę Xboksa One S. Mamy kilka szczegółów, w tym datę premiery i polskie ceny.

Microsoft właśnie poinformował o szczegółach premiery Xboksa One S, czyli odmłodzonej, pokazanej pierwszy raz światu na tegorocznym E3 modelu konsoli. Xbox One S jest nie tylko o 40% mniejszy od swojego poprzednika, ale też nieco od niego silniejszy. Nie aż tak jak nadchodzący potwór-Scorpio, ale jednak - biała konsolka odtworzy wideo w 4K (z płyty Blu-ray jak i Netfliksa) z HDR-em. Technologia High Dynamic Range pojawi się też w wybranych grach. Pierwszą oficjalnie wspierającą to rozwiązanie grą będzie Gears of War 4. Więcej o HDR pisałem w czerwcu, tutaj tylko przypomnę, że do pełni szczęścia trzeba mieć jeszcze odpowiedni telewizor.

Obraz

Warto dodać, że odświeżony został tutaj też pad. Microsoft w informacji prasowej chwali się, że "Najlepszy kontroler na rynku jest teraz jeszcze lepszy" i tutaj akurat się z nim zgodzę. Ich kontrolery rzeczywiście są bezkonkurencyjne. Nowa konstrukcja wprowadza teksturowany, smuklejszy design, łączność bluetooth, programowalne przyciski i możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego z wtyczką stereo 3,5 mm.

Bluetooth oznacza, że pada bez żadnych przejściówek i odbiorników połączymy bezprzewodowo nie tylko z PC, ale też najprawdopodobniej różnymi innymi urządzeniami, w tym Nvidią Shield etc. W każdym zestawie z konsolą znajdziemy też 14-dniową wersję próbną Golda i kod na przedłużenie subskrypcji o kolejne 6 miesięcy.

Xbox One S to coś więcej niż wersja Slim starego sprzętu. Wprowadza nową technologię (4K, HDR) i co za tym idzie nowe funkcjonalności w ramach starej generacji. Na dniach dostaniemy więc przedsmak tego, czym będą Xbox One Scorpio i PlayStation Neo - konsole nowej generacji w ramach ósmej generacji, w 100% kompatybilne ze wszystkim, co pojawiło się od jesieni 2013. To bezprecedensowa rzecz. Sam do końca jednak jeszcze nie wiem, czy dobra.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)