Droga Federalna Komisjo Handlu, BioWare mnie oszukało [Mass Effect 3]

Droga Federalna Komisjo Handlu, BioWare mnie oszukało [Mass Effect 3]19.03.2012 11:59
Droga Federalna Komisjo Handlu, BioWare mnie oszukało [Mass Effect 3]
marcindmjqtx

Afera z zakończeniem Mass Effect 3 z dnia na dzień robi się coraz bardziej absurdalna. Jeden z amerykańskich fanów gry postanowił złożyć skargę na BioWare do Federalnej Komisji Handlu.

FTC (Federal Trade Commission, Federalna Komisja Handlu) to niezależna agencja rządu USA powołana w 1914 roku do obrony praw konsumentów. Najłatwiej porównać ją chyba do naszego UOKIK-u, choć oczywiście obie te organizacje nie są swoimi dokładnymi odpowiednikami.

Pewien fan serii Mass Effect, na forum gry podpisujący się jako El_Spiko, złożył skargę na BioWare właśnie do FTC. Dlaczego? Jego zdaniem - kampania reklamowa dotycząca gry Mass Effect 3 wprowadziła go w błąd, właśnie z powodu zakończenia. Zapowiadano je jako ostateczne i przynoszące konkretne odpowiedzi na pytania postawione przed graczami w grach z tej serii. Zdaniem El_Spiko finał ME3 nie spełnił tych obietnic.

Oczywiście istnieje małe prawdopodobieństwo, że FTC cokolwiek zrobi z tą skargą. Jak rozumiem, będzie musiało przyjrzeć się sprawie i przeanalizować zakończenie Mass Effect 3, co samo w sobie brzmi zabawnie, ale wątpię, by uznało argumenty za słuszne. Miejcie też na uwadze, że to nie jest pozew sądowy, BioWare nie zagrażają w związku z nim żadne konsekwencje prawne.

To interesujące, jak zdesperowani potrafią być niektórzy zawiedzeni miłośnicy gry. Czy to jednak już nie trochę lekka przesada?

Tomasz Kutera

327084591469320234
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)