Dreams ukaże się jeszcze tej wiosny... ale we wczesnym dostępie

Strona głównaDreams ukaże się jeszcze tej wiosny... ale we wczesnym dostępie
21.02.2019 11:09
Dreams ukaże się jeszcze tej wiosny... ale we wczesnym dostępie
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

W dodatku będzie Limited Release, więc trzeba trzymać rękę na pulsie.

bEDzuwAB

Czym będzie owo narzędzie do realizowania growych marzeń, nad którym trudzi się studio Media Molecule? To rekwizytorium przedmiotów, postaci i lokacji, które ma nam umożliwić stworzenie dowolnej gry? Twórcy Little Big Planet, uroczej gry, której możliwości kreowania nigdy jakoś nie miałam cierpliwości zgłębić, pracują nad swym dziełem od dobrych kilku lat. Co jakiś czas wypuszczają fragmenty z bety, ale szerszego kontekstu wciąż brak - więcej się zresztą mówi o trybie kreatywnym niż o samej grze. Podobnie jak nie ma przybliżonej daty premiery.

Thank you, CoMmunity | #DreamsPS4

W końcu jednak coś ruszyło. Oto na oficjalnym blogu PlayStation poinformowano, że wiosną tego roku gra będzie dostępna w trybie wczesnego dostępu. Twórcy chcą tym samym zachęcić większa liczbę graczy do pomocy nad grą. Przy czym warto zaznaczyć, że wiosenna wersja nie będzie zawierała wszystkich narzędzi obecnych w pełnej wersji.

bEDzuwAD

Tak mówią przedstawiciele studia.

Dreams dostępne będzie przez krótki okres czasu i nie każdy będzie mógł uzyskać do niego dostęp. Gra w tym trybie została wyceniona na 29,99 $/29,99 euro i będzie dostępna w PlayStation Store. Deweloper zapewnia, że osoby, które ją kupią, nie będą musiałby wydawać ani centa na pełną wersję. Zaś uczestnicy bety zachowają swoje twory.

Nie istnieją też żadne ograniczenia odnośnie do dzielenia się ze światem filmami, grafikami czy po prostu wrażeniami z gry.

Niestety, póki co tryb ów dostępny będzie dla ograniczonej liczby krajów: Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Austrii, Australii, Nowej Zelandii, w krajach Beneluksu, e Francji, Szwajcarii, Włoszech, Niemczech oraz w Hiszpanii. Istnieje szansa, że z czasem lista to powiększy się o inne kraje...

bEDzuwBz