Dragon's Dogma 2 oficjalnie zapowiedziane!

Dragon's Dogma 2 oficjalnie zapowiedziane!

Dragon's Dogma 2
Dragon's Dogma 2
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
17.06.2022 17:12

Capcom oficjalnie poinformował o pracach nad kontynuacją 10-letniego erpega podczas transmisji z okazji jego urodzin.

Wydane w 2012 roku Dragon's Dogma to action-RPG, przeznaczone na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Prace nad grą nadzorował Hideaki Itsuno, znany wcześniej z serii Devil May Cry. Nic dziwnego więc, że gra cechowała się rozbudowanym systemem walki i angażującą akcją.

Wprowadziła też kilka unikatowych rozwiązań, którymi mocno odróżniała się od ówczesnych produkcji - i dzięki którym pozostaje czymś szczególnym do dzisiaj. Najważniejszym z nich jest chyba system Pionków (Pawns), tworzonych przez graczy towarzyszy, którzy pomiędzy sesjami gry dołączają do innych rozgrywek i nabierają tam doświadczenia.

Drugim był mający duży wpływ na rozgrywkę system dnia i nocy. Po zachodzie słońce w grze było naprawdę ciemno, znacząco zwiększały się też czyhające na gracza zagrożenia. Musiał on więc zwracać uwagę na upływ czasu dużo bardziej niż w innych grach, gdzie ma on wpływ jedynie kosmetyczny.

Wszystko to sprawiło, że chociaż Dragon's Dogma nie okazało się spektakularnym komercyjnym sukcesem, to gra do dziś jest pamiętana i ciepło wspominana. Wie o tym i Capcom, który dość zaskakująco zorganizował transmisję z okazji 10-lecia gry i zapowiedział na niej jej oficjalną kontynuację. 

Na razie na jej temat wiemy tylko tyle, że powstaje, a Hideaki Itsuno wciąż ma w sobie bardzo dużo entuzjazmu. Pokazał go sposobem, w jaki zapowiedział grę - wraz z dwoma towarzyszami entuzjastycznie ściągając bluzę i pokazując t-shirt z tytułem i logo Dragon's Dogma 2. Pozostaje liczyć na to, że ten entuzjazm przełoży się na dobrą grę!

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)