Dragon Quest XI zmierza na PlayStation 4, 3DS-a i (być może) Nintendo NX [AKTUALIZACJA]

Dragon Quest XI zmierza na PlayStation 4, 3DS‑a i (być może) Nintendo NX [AKTUALIZACJA]

Dragon Quest XI zmierza na PlayStation 4, 3DS-a i (być może) Nintendo NX [AKTUALIZACJA]
marcindmjqtx
28.07.2015 13:30, aktualizacja: 05.01.2016 14:58

Seria powraca na platformę Sony po ponad dekadzie nieobecności - to raz. Dwa - poznaliśmy dwie pierwsze gry na nową konsolę Nintendo.

Aktualizacja: Okazuje się, że ktoś zapędził się w tłumaczeniu, a ja w przekazywaniu informacji o nowym Dragon Queście. Wspomniane w dalszej części tekstu wersje na Nintendo NX są przez Square Enix jedynie na tym etapie "brane pod uwagę". Przepraszam za ewentualne wprowadzanie w błąd mogące prowadzić do otwarcia funduszu oszczędnościowego na nowy sprzęt Ninny.

Premiera Dragon Quest XI na PlayStation 4 to duże wydarzenie. IX i X odsłony serii ukazały się tylko na platformach Nintendo, choć ta druga z czasem doczekała się także wersji na Androida i PC. Ostatnia gra na sprzęcie Sony to wydany w 2004 na PlayStation 2 Dragon Quest VIII. Kopę lat. Jeszcze większe wydarzenie to zapowiedź premiery na Nintendo NX, czyli powstającą po cichu konsolę Nintendo. Żeby DQ XI nie czuł się na niej samotnie, towarzyszyć będzie mu także odświeżona wersja DQ X. Aha, "Dziesiątka" przeniesie się także na PS4. Wiem, idzie się pogubić.

Seria wraca na stare tory. Po eksperymencie z MMO w Dragon Queście X czas na kolejną przygodę dla pojedynczego gracza. Wersje na PlayStation 4 i NX napędzi czwarta generacja silnika Unreal. Edycja na 3DS-a to zaś zupełnie inna forma zabawy z ciekawym pomysłem na wykorzystanie dwóch ekranów konsolki. Zobaczcie sami.

Przypominamy, że w drodze jest też spin-off serii w postaci Dragon Quest Builders. Square Enix nie próżnuje.

[Źródło: KotakuKotaku, Famitsu]

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)