Dragon Quest X pojawi się już w te wakacje [jest i nowy zwiastun]

Dragon Quest X pojawi się już w te wakacje [jest i nowy zwiastun]28.04.2012 16:25
Dragon Quest X pojawi się już w te wakacje [jest i nowy zwiastun]
marcindmjqtx

Co prawda na razie tylko w Japonii i tylko na Wii, ale to i tak prędzej niż należało się spodziewać.

Jak podało do wiadomości publicznej Square Enix, i jak ujawnia nowy zwiastun gry widoczny poniżej, nowy Dragon Quest, stawiający silny akcent na rozgrywkę po Sieci, zadebiutuje w Kraju Kwitnącej Wiśni drugiego sierpnia. Data dotyczy rzecz jasna wyłącznie Wii, bo Wii U ma trafić na rynek dopiero pod koniec roku - należy się spodziewać, że DQX będzie tytułem startowym tej platformy.

Gra (na dwóch płytach DVD) pojawi się w sprzedaży w dwóch wersjach - podstawowa kosztować będzie 6 980 jenów (wg aktualnego kursu ok. 270 zł), zaś za edycję z pendrive'em o pojemności 16 GB przyjdzie Japończykom zapłacić 8 980 jenów (ok. 350 zł). Zewnętrzna pamięć flash to konieczność przy zabawie przez Sieć na Wii - wymagany będzie dowolny 16-gigabajtowy pendrive, nie tylko ten od Square Enix. Dodatkowe pieniądze trzeba będzie zapłacić za abonament (poprzedzony 20-dniowym, darmowym okresem próbnym). Miesięczny abonament kosztować ma 1 000, dwumiesięczny - 1 950, zaś trzymiesięczny - 2 900 jenów. Trudno powiedzieć, czy zachodni gracze również będą musieli płacić za rozgrywkę online. Niewykluczone, że tak jak w przypadku Monster Hunter 3, Amerykanie i Europejczycy będą hasać po wirtualnym świecie za darmo, w przeciwieństwie do mieszkańców Japonii.

A skoro o Zachodzie mowa, to nowy Dragon Quest powinien zdążyć do nas przybyć przed końcem bieżącego roku - obstawiam, że w Stanach Zjednoczonych i na Starym Kontynencie edycje na Wii oraz na Wii U ukażą się symultanicznie. W Europie i w USA zainteresowanie grą nie będzie z pewnością tak duże, jak w Japonii, ale swoją, całkiem pokaźną grupę odbiorców, przede wszystkim w postaci długoletnich fanów cyklu, DQX powinien poza japońskimi granicami znaleźć. Zaliczycie się do nich?

Adrian Palma

327090469215955223
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)