Dragon Age sukcesem w Polsce

Mimo różnorodnych ocen i kontrowersji, Dragon Age 2 radzi sobie bardzo dobrze na polskim rynku.

marcindmjqtx

18.03.2011 | aktual.: 06.01.2016 13:26

Polski oddział Electronic Arts ujawnił, że w ciągu pierwszego weekendu po premierze sprzedało się ponad 10 tysięcy sztuk. Tym samym gra pobiła wynik pierwszej części z listopada 2009. Nasze źródła podają, że liczby te są całkiem wiarygodne. Potwierdza je też ranking sprzedaży sieci Empik: Dragon Age sprzedaje się najlepiej na PC, xboksie 360 i ps3.

Tymczasem w Wielkiej Brytanii dominuje wersja na konsolę Microsoftu (57% kupujących), zaraz za nią jest ps3 (22%) i PC (21%).

Wyniki nie dziwią - jak pewnie pamiętacie, Tomek ocenił grę na solidną czwórkę:

Dziwna sprawa z tym Dragon Age 2. Mógłbym na tę grę narzekać godzinami, wymieniając dziesiątki bzdur, niedoróbek i głupich uproszczeń, które się tu trafiają. Problem jednak w tym, że to jest dobra gra, która, zwłaszcza w późniejszym etapie, najzwyczajniej w świecie wciąga. I to wciąga jak diabli. Spora w tym zasługa tego, że poszczególne jej fragmenty (misje, walki w ramach misji i tak dalej)  są dosyć krótkie i dzięki temu syndrom "jeszcze jednej tury" czuć wyjątkowo mocno. Nie jest to wybitna produkcja i nie sądzę, żeby ktokolwiek wspominał ją za dziesięć lat. Mimo wszystko miłośnikom przygód w klimatach fantasy z pewnością można ją polecić. Po prostu "gra się fajnie". A że nie jest wybitnie? No nie jest - i co z tego? Jak widać ocena niższa niż przy części pierwszej graczom specjalnie nie przeszkadza.

Paweł Kamiński

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360electronic arts
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.