Zmien skórke
Logo Polygamii

Dr Disrespect, znany internetowy celebryta, został zbanowany na Twitchu

Guy "Dr Disrespect" Beahm zbanowany na Twitchu. (źródło: www.essentiallysports.com)
Co najlepsze, sam streamer nie ma pojęcia, czemu w zasadzie platforma zerwała z nim kontrakt, choć w marcu poinformowano, że przedłużono współpracę na kolejny rok.

I trzeba przyznać, że zrobiono to w charakterystyczny dla tego “influencera” sposób, bowiem całość przybrała formę nieco ponad 2-minutowego filmiku, w którym Guy “Dr Disrespect” Beahm opowiada o tym, jak to zaczynał na Twitchu od zera i ostatecznie stał się kimś. Kimś, kto może wyskoczyć przez szybę pędzącego odrzutowca (tak, to się tam dzieje), a przy okazji zgromadzić wokół siebie 4-milionową grupę obserwujących na Twitchu.

Okazuje się jednak, że sen to nie rzeczywistość (tak, streamer na filmie wspomina też, że każdy ma sen, który może stać się celem) i wszystko, co dobre musi się kiedyś skończyć. W tym przypadku kariera Dr Disrespecta na Twitchu, bowiem, jak poinformował Rod Breslau, esportowy dziennikarz, streamer dostał permanentnego bana na tej platformie. Przy czym nie podano żadnego konkretnego powodu, a sam Breslau powołuje się tu na swoje źródła, dodając przy tym, że kwestia jest zbyt delikatna, by na razie ujawniać szczegóły.

Temat bardzo szybko podchwyciły branżowe serwisy, a sama platforma potwierdziła “banicję” serwisowi Polygon, powołując się na łamanie wytycznych społeczności i warunków umowy użytkownika:

Podejmujemy odpowiednie działania, w sytuacjach, w których mamy dowody, że streamer działał niezgodnie z wytycznymi społeczności lub warunkami korzystania z usługi. Dotyczą one wszystkich twórców na platformie bez względu na status lub pozycję w społeczności.

Nie wynika z tego za wiele, ale co najlepsze, sam zainteresowany nie wie, z jakiego powodu przestał być częścią społeczności Twitcha. W krótkim oświadczeniu (o ile można to tak nazwać) na Twitterze poinformował o całym zajściu swoich fanów, dziękując przy tym za wsparcie, jakie otrzymał.

Breslau dodaje również, że wszyscy aktualni subskrybenci kanału dostali zwrot swoich pieniędzy, a sam streamer pod koniec jednej z ostatnich transmisji zaczął zachowywać się dziwnie. Możliwe, że już wtedy wiedział o zakończeniu współpracy.

Streamer nie podał jeszcze dalszych planów na przyszłość, jednak warto pamiętać, że ma ponad półtora miliona subskrypcji w serwisie YouTube, a nic nie stoi na przeszkodzie, by przeniósł się też na Facebooka. Wspomniałbym jeszcze o Mikserze, ale sami wiecie, jak skończyła platforma do streamowania Microsoftu (jeśli nie, to odsyłam do wpisu Barnaby).

Dla samego Dr Disrespecta nie byłby to pierwszy ban na Twitchu – w czerwcu zeszłego roku świat obiegła informacja, że Guy Beahm, po tym, jak podczas E3 zaczął prowadzić transmisję z jednej łazienek na targach, dostał czasową blokadę konta na “fioletowej platformie”, a ESA (organizator wydarzenia) cofnęła mu wówczas akredytację.

Streamer znany jest ze swoich dość kontrowersyjnych opinii na przeróżne tematy, a szerokim echem odbiła się transmisja z końcówki kwietnia tego roku, w trakcie której podawał nieprawdziwe informacje o koronawirusie, powołując się przy tym na źródła o wątpliwej wiarygodności. Szerzej na ten temat pisało Kotaku.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
4 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DontBeSoRambo
Użytkownik

Ciekawe ciekawe
Cały ten streming to coś na czym w ogóle się nie znam i nigdy się nie wkręciłem
Nie znam “sław” tego medium ani nie widzę w tym większego sensu – ale jako że nie chcę być jak moi rodzice co się na grach nie znali więc mówili że to głupie to wstrzymam się z takimi komentarzami.

Tak czy siak – ciekawe że ktoś tak potrafi grać że ktoś inny chce na to patrzeć – jeszcze rozumiem trochę e-sport bo tam możesz zobaczyć najwybitniejsze posunięcia dostępne w grach, podobnie z speedrunnami. Ale taki casualowy streaming wydaje mi się nudziarstwem

Finear
Użytkownik

rozrywka, to tak samo jak oglądać netflixa czy youtube

s.p.
Użytkownik

Bardzo dziwna sytuacja. Zgaduje że Dr jest pod NDA bo inaczej nie miałby powodu żeby kłamać na twitterze

Simplex
Użytkownik

Litrówki 😉
espoertowy
Disrispecta

Popularne wpisy

Popularne Gry