Dota Underlords z otwartą betą na Steamie i urządzeniach mobilnych

Strona głównaDota Underlords z otwartą betą na Steamie i urządzeniach mobilnych
21.06.2019 11:10
Dota Underlords z otwartą betą na Steamie i urządzeniach mobilnych
bDTwFONy

Mod Dota Auto Chess doczekał się samodzielnej produkcji od Valve, w którą może zagrać każdy chętny.

bDTwFOMR

Kilka dni temu na łamach naszego portalu pojawił się wpis, który mówił o zbliżającej się becie produkcji opartej na popularnej modyfikacji do moby Dota 2. Ten moment właśnie nadszedł - każdy zainteresowany może uruchomić Dota Underlords za sprawą Steama i mobilnych. Zdecydowano się na multiplatformowość, więc nie powinno brakować chętnych do grania.

W Dota Underlords głównym zadaniem jest rekrutacja bohaterów, których należy posłać na planszę, gdzie zmierzą się z przeciwnikami innego gracza. Jednostki można ulepszać zależnie od własnej woli, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzać możliwe opcje z kolejnymi grami. Na planszy mierzy się ośmiu graczy (włącznie z nami). Rozgrywka dzieli się na rundy; w przerwach pomiędzy nimi kupujemy kolejnych herosów, ustawiając ich na placu boju.

325366371112531932

Najnowszy produkt Valve różni się nieco od modyfikacji. Mimo że przyjmuje sprawdzoną formułę Dota Auto Chess, usprawnił doznania płynące z rozgrywki, modyfikując ogólny wygląd gry. Teraz powinno być bardziej przejrzyście - zwłaszcza dla nowych graczy. Interfejs został zbudowany od zera, więc nie wykorzystuje tego, co było dostępne dla moda. Ważną zmianą w rozgrywce stał się nowy przedmiot otrzymywany co rundę. W kolejnych autobitwach mamy szansę na odnalezienie nowych rzeczy. Wyposażenie stało się teraz bardziej przydatne niż to miało miejsce w przeszłości.

bDTwFOMT

W tej chwili gracze mogą walczyć z ludźmi rozsianymi po całym świecie, co może być nieco stresujące jak na pierwszy raz, dlatego dodano możliwość grania offline. W przypadku komputerowego przeciwnika możemy wybrać poziom trudności. Poprzednia wersja, dostępna tylko dla posiadaczy battle passsa, nie oferowała rankingów, które teraz są dostępne w grze. Nie należy martwić się zmianą sprzętu do grania, ponieważ postępy gracza zapisywane są na obydwu platformach.

Valve podzieliło się swoimi planami na przyszłość Dota Underlords. Zacznie się od przepustki bitewnej, która wprowadzi system progresji, ozdobne elementy, niestandardowe plansze oraz szereg innych nowości. Pojawi się też rotacja sezonowa - niektórzy bohaterowie, przedmioty i sojusze zostaną zastąpieni innymi. W przyszłości zaistnieje sytuacja wyboru władcy podziemi z wciąż rozwijanej liczby postaci. Ci posiadają unikalne cechy wpływające na rozgrywkę. Warto również przytoczyć rozgrywki rankingowe.

Od kilku lat widzimy w naszej branży pewne zmiany popularności konkretnych rodzajów gier. Ostatnim wybuchem było pojawienie się na rynku wielu gier battle royale. Czyżby w tej chwili pojawił się kolejny pretendent do miana najpopularniejszego gatunku? Wiele na to wskazuje, ale warto wstrzymać się z ostateczną oceną.

325366371112859612
bDTwFONP