Dota Underlords grą od Valve na bazie popularnego moda

Dota Underlords grą od Valve na bazie popularnego moda
Łukasz Jarkiewicz

17.06.2019 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mam nadzieję, że możecie jeszcze wcisnąć w siebie popcorn.

Nie tak dawno pisałem o Auto Chess, które zostało ogłoszone przy okazji pokazu PC Gaming Show. W dużym skrócie - Epic Games zatrudniło ekipy, które miały dużo wspólnego z popularną modyfikacją do Dota 2. Współpraca zaprocentowała w samodzielną produkcję na wyłączność Epica. Valve w tym samym czasie nabrało wody w usta. Wiedzieliśmy jedynie z wpisu na blogu Dota 2, że projekt gry opartej na modyfikacji powstanie. Nieco musieliśmy poczekać, by poznać w tej sprawie więcej szczegółów.

Dota Underlords jest już gotowa do sprawdzenia, lecz tylko przez posiadaczy Dota 2 Battle Pass. Valve zdecydowało się na taki ruch, aby sprawdzić serwery oraz przygotować się na otwartą betę. Obecna wersja daje możliwość zmierzenia się online z siedmioma graczami. Można także zawalczyć z komputerem o wygodnym dla nas poziomie trudności. Testowanie potrwa około tygodnia, ale może nieco się wydłużyć.

Auto Chess trailer - PC Gaming Show 2019

Zbliżająca się otwarta beta będzie dostępna na Steamie oraz urządzeniach mobilnych. Gracze będą mogli zmierzyć się w niej w rankingowych rozgrywkach. Dostąpimy również zaszczytu zmagań z właścicielami innej platformy niż nasza, co dobrze prognozuje na szybkość dobierania gier, a postępy i ranga będą dla wszystkich takie same.

Obecny pojedynek nabiera rumieńców. Epic postawiło na zaprezentowanie swojej produkcji wśród dużej liczby graczy, których przyciągnęły targi. Zyskali na tym rozgłos, ale niekoniecznie pozytywny. Pod samym zwiastunem widnieje wiele krytycznych komentarzy. Nie ma co jednak przykuwać do nich wielkiej wagi, ponieważ ważniejszy będzie dzień premiery gry, która może obronić się dobrym wykonaniem. Tymczasem Valve ogłosił swój pomysł skromniej, dodając kolejny wpis na blogu. Warto zwrócić uwagę na to, że pozwoliło mu to na zastosowanie odpowiedniej strategii.

Dota Underlords to zaledwie zalążek pełnej wersji gry, co pozwala na eksperymentowanie i wprowadzanie ciągłych zmian. Udostępnienie informacji na blogu, na którym znajdują się sami zainteresowani mobą, spotkało się z przyjaznym odbiorem. Przyszła beta dostępna na Steamie pojawi się już niebawem, gdy u konkurencji nie zapowiedziano jeszcze dnia premiery. Nie oznacza to jeszcze wygranej, ponieważ  Valve straciło ekipę odpowiedzialną za modyfikację i stworzona gra może okazać się gorsza w rozgrywce, którą z kolei może nadrobić Epic wraz z twórcami Dota Auto Chess. Pojedynek na chwilę obecną pozostaje nierozstrzygnięty, ale staje się coraz ciekawszy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)