DOSowe gry w przeglądarce

marcindmjqtx

01.09.2011 13:00, aktual.: 06.01.2016 12:09

Młodsi czytelnicy zapewne nie pamiętają czasów, kiedy gry dopiero wkraczały do naszych domów. Były to lata, kiedy liczył się pomysł i pasja twórców, a nie gigantyczne budżety i realistyczna grafika.

Młodsi czytelnicy zapewne nie pamiętają czasów, kiedy gry dopiero wkraczały do naszych domów. Były to lata, kiedy liczył się pomysł i pasja twórców, a nie gigantyczne budżety i realistyczna grafika.

20110901112044murmur RED C:Documents and SettingsaburgoUstawienia lokalneTemporary Internet FilesCon... aburgo word DOSowe gry w przeglądarce

Emulator NaClBox, który dodaje możliwości DOSBoxa do przeglądarki internetowej

Wielu graczom łezka kręci się w oku, kiedy wspominają takie tytuły jak The Secret of Monkey Island, TIE Fighter, Falcon 3.0 czy Jazz Jackrabbit. To właśnie tacy ludzie stworzyli popularną aplikację DOSBox, która pozwala na odpalanie starych tytułów na współczesnych komputerach. Obecnie internet daje możliwości, aby urządzić sobie powrót do tamtych czasów bezpośrednio z przeglądarki. Konkretnie chodzi o przeglądarkę Chrome, która dzięki technologii Native Client, umożliwiającej implementację kodu C i C++ na stronach internetowych, zyskała emulator o nazwie NaClBox. Najprościej rzecz ujmując, jest to projekt, która dodaje możliwości DOSBoxa do przeglądarki internetowej, co umożliwia uruchamianie starych gier bez potrzeby instalowania ich na dysku. Warto dodać, że emulator działa na różnych systemach operacyjnych. Do niedawna z usługi mogli korzystać tylko posiadacze przeglądarki Chrome w wersji 13. Na szczęście to już przeszłość i obecnie można już grać na wersji 14 i wyższej. Trzeba również pamiętać o konieczności uruchomienia środowiska Native Client - wszelkie instrukcje znajdziecie na stronie projektu. Emulator NaClBox jest nadal w fazie rozwoju, można więc spodziewać się pewnych ograniczeń oraz braku stabilności. Ciągle jednak trwają prace nad jego rozwojem, a w międzyczasie dodawane są nowe tytuły do listy obsługiwanych gier. Aktualnie są to w większości wersje demonstracyjne, ale nie brakuje też i pełnych tytułów. [za: The Chrome Source]

Wielu graczom łezka kręci się w oku, kiedy wspominają takie tytuły jak The Secret of Monkey Island, TIE Fighter, Falcon 3.0 czy Jazz Jackrabbit. To właśnie tacy ludzie stworzyli popularną aplikację DOSBox, która pozwala na odpalanie starych tytułów na współczesnych komputerach. Obecnie internet daje możliwości, aby urządzić sobie powrót do tamtych czasów bezpośrednio z przeglądarki.

Konkretnie chodzi o przeglądarkę Chrome, która dzięki technologii Native Client, umożliwiającej implementację kodu C i C++ na stronach internetowych, zyskała emulator o nazwie NaClBox. Najprościej rzecz ujmując, jest to projekt, która dodaje możliwości DOSBoxa do przeglądarki internetowej, co umożliwia uruchamianie starych gier bez potrzeby instalowania ich na dysku. Warto dodać, że emulator działa na różnych systemach operacyjnych.

Do niedawna z usługi mogli korzystać tylko posiadacze przeglądarki Chrome w wersji 13. Na szczęście to już przeszłość i obecnie można już grać na wersji 14 i wyższej. Trzeba również pamiętać o konieczności uruchomienia środowiska Native Client - wszelkie instrukcje znajdziecie na stronie projektu.

Emulator NaClBox jest nadal w fazie rozwoju, można więc spodziewać się pewnych ograniczeń oraz braku stabilności. Ciągle jednak trwają prace nad jego rozwojem, a w międzyczasie dodawane są nowe tytuły do listy obsługiwanych gier. Aktualnie są to w większości wersje demonstracyjne, ale nie brakuje też i pełnych tytułów.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)