Doomni deweloperzy przerobią Wolfensteina 2 na Switcha

Doświadczenie już mają.

Doomni deweloperzy przerobią Wolfensteina 2 na Switcha
Patryk Fijałkowski

Wolfenstein 2: The New Colossus to jedna z najlepszych gier tego roku i zdecydowana czołówka fabularnych FPS-ów w ogóle. Jest to też jedna z najbrutalniejszych i najładniejszych gier 2017, więc dużym zaskoczeniem był fakt, że pojawi się też na Switchu.

Póki co wiedzieliśmy tylko, że portu należy spodziewać się w 2018. Teraz doszła nas dodatkowo informacja, że przenoszeniem Blazkowicza na konsolę Nintendo zajmie się Panic Button - to samo studio, które zrobiło port Dooma na Switcha. Wieści pochodzą od Tommy'ego Tordssona Bjorka z MachineGames, który zdradził tę informację w wywiadzie z Gamereactorem.

Jak Panic Button sprawdziło się przy Doomie? Całkiem nieźle, choć spowolnienie akcji 30 fpsami podobno wpłynęło na rozgrywkę. A gra lubi czasem spaść też i z tego pułapu. A skoro Wolfenstein 2 jest grą bardziej zaawansowaną technicznie niż Doom, deweloperzy portu mogą mieć nie lada wyzwanie.

Cóż, oby nabyte przy Doomie doświadczenie mogli dobrze wykorzystać w przypadku The New Colossus. Gra zasługuje na jak najlepsze traktowanie. W jej przypadku mniejsza liczba klatek nie będzie też miała takiego znaczenia jak w Doomie.

Patryk Fijałkowski

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.