Dontnod nie narzeka na brak pracy. Kolejny projekt stworzy dla Bandai Namco

Dontnod nie narzeka na brak pracy. Kolejny projekt stworzy dla Bandai Namco

Dontnod nie narzeka na brak pracy. Kolejny projekt stworzy dla Bandai Namco
Maciej Kowalik
23.08.2017 11:37

Pokorne cielę cztery matki ssie.

Choć w tym wypadku warto nieco przemodelować znane przysłowie. Dontnod to po prostu dobre studio, które bynajmniej nie ogranicza się do jednego gatunku. Dlatego różni wydawcy ustawiają się w kolejce do współpracy, a Francuzi w pełni korzystają ze swojej niezależności.

Założone w 2008 roku studio zapłaciło frycowe na początku swojej historii. Stworzone dla Capcomu Remember Me pierwotnie nosiło tytuł Adrift i miało być tytułem na wyłączność dla PS3, z Sony w roli wydawcy. Ale współpraca z japońską firmą zakończyła się skasowaniem projektu. Capcom wykupił markę i sfinansował produkcję również na inne platformy. O pierwotnej wizji sporo opowiadają poniżej autorzy.

Rewind - Forward | The Making of Remember Me

Póki co Dontnod wydaje swoje gry co dwa lata. Po Remember Me z 2013 roku, w 2015 studio zabłysnęło Life is Strange, którego wydawcą było już Square Enix. I będzie też oczywiście przy drugim sezonie, nad którym Francuzi pracują. W listopadzie do sprzedaży trafi natomiast kolejny erpeg akcji - Vampyr. Stworzony na zamówienie Focus Home Interactive.

Obraz

Nowy wydawca, a więc i zupełnie nowa marka, nad którą prace rozpoczęły się w zeszłym roku. Detale? Za wcześnie. Przedstawiciel Bandai Namco w rozmowie z MCVUK zdradził tylko, że akcja toczyć się będzie w fikcyjnym mieście na terenie USA i możemy spodziewać się solidnej dawki roboty śledczej.

A premiera jest jeszcze odległa. W przyszłym roku Bandai Namco dopiero oficjalnie zapowie ten projekt.

O ewentualnych problemach z pracą nad drugim sezonem Life is Strange i nową marką nie będzie mowy, bo oba projekty tworzą różne zespoły.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)