Dontnod Entertainment otwiera nowe studio w Kanadzie

Strona głównaDontnod Entertainment otwiera nowe studio w Kanadzie
30.05.2020 11:49
Dontnod Entertainment otwiera nowe studio w Kanadzie
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bEgzaVfW

Oddział w Montrealu ma pracować nad nowym, jeszcze nie zapowiedzianym projektem. A co z tymi dwoma, które doczekały się już pierwszych prezentacji, hm?

bEgzaVfp

Iście francusko się nam w to sobotnie przedpołudnie na Polygamii zrobiło i po doniesieniach z Lyonu, przechodzimy do Paryża, w którym głównym siedzibę ma Dontnod Entertainment, studio, które dotychczas zasłynęło z wypuszczenia Life is Strange czy akcyjniaków, jak Vampyr albo Remember Me (na zawsze w sercu!). Deweloper zatrudnia ponad 250 osób i w końcu uznał, że przyszedł czas na poszerzenie szeregów.

325312635618998236

Twórcy Life is Strange postanowili pójść w tym temacie o krok (milowy!) dalej i otworzyć pierwsze zagraniczne studio – uznali, że idealnie nada się do tego Kanada (a konkretnie, Montreal), co na pewno nie jest przypadkowe, biorąc pod uwagę to, iż znajduje się tam wiele utytułowanych studiów.

bEgzaVfr

Wystarczy wspomnieć o Ubisoft Montreal (For Honor czy seria Assassin’s Creed), BioWare (chyba nie muszę przedstawiać), The Coalition (sprawują pieczę nad marką Gears) czy Eidos Montreal, które odpowiada między innymi za dwa ostatnie Deus Exy, ale pomagało też przy produkcji nowej trylogii Tomb Raider.

Słowem: znanych nazwisk i utalentowanych ludzi na pewno tam nie zabraknie, więc na pewno będzie w czym wybierać, a jak podkreśla dyrektor generalny Dontnod, Oskar Guilbert (w informacji udostępnionej GamesIndustry.biz): Talentu w tej ostatniej sztuce na pewno nie wolno odmówić deweloperom, którzy Life is Strange pokazali, że potrafią tworzyć ciekawe, zniuansowane postacie i osadzać je w dobrych fabułach (nawet jeśli są one stereotypowe, to jednak na tyle zręcznie napisane, że człowiek cieszy się z jej obserwowania; tak jak w dobrze zrobionym anime).

Nowe studio ma pracować nad niezapowiedzianym jeszcze projektem, więc albo będzie to zupełnie nowa marka, albo Life is Strange 3, na które deweloperzy mają już kilka pomysłów i na pewno prędzej czy później wrócą do tej serii.

Tell Me Why - X019 - Announce Trailer

No, to wszystko fajnie, ale co dalej z Twin Mirror zapowiedzianym w czerwcu 2018 roku? O grze, całym garściami czerpiącej z Twin Peaks, słuch bardzo szybko zaginął, a jedyne, o czym wiemy, to to, że ma ukazać się w tym roku na konsolach obecnej generacji i komputerach osobistych. A, no i jest jeszcze Tell Me Why ogłoszone podczas Xbox Inside w listopadzie zeszłego roku, któremu zdecydowanie bliżej do Life is Strange, ale tutaj również nie wiele wiemy, oprócz tego, że wszystkie rozdziały gry mają zostać udostępnione jeszcze tego lata.

bEgzaVfx

Bartek Witoszka

bEgzaVgn