Don jest jeden - porównanie trzech wersji Mafia 2

Don jest jeden - porównanie trzech wersji Mafia 2
12.08.2010 13:19
marcindmjqtx
marcindmjqtx

W moich wrażeniach z dema drugiej części Mafii zwróciłem uwagę, że oprawa graficzna jest piętą achillesową tego tytuły. Poza świetnie wykonanymi postaciami i wnętrzami, grę trapi wiele bolączek, które również wy wytykaliście w komentarzach.

Kilka przykładowych cytatów: bkraj:

Bardzo słaby AA, gra chodzi niepłynnie w paru większych momentach - to są największe udręki z którymi się spotkałem (nie wiem jak na innych platformach, testuję na X360) jarosz_pl:

Oceniając tylko po demie jednego nie mogę zrozumieć, jak taki DUŻY tytuł, który przecież musi na siebie zarobić, można publikować w takiej "kondycji". Przecież to jest zapowiedź nieuchronnej klęski i... obym się tutaj mylił. Nie wiem co miało znaczyć to wypuszczenie tego dema na PS3 czy X360? No chyba że Czesi chcieli pokazać że jakiegoś tam builda mają lucyfer:

Wersja na Xboxa jest słaba, wersja na PS3 jeszcze słabsza. Framerate na średnim poziomie 25-26 klatek a sekundę do kpina. Wersja na PC działa za to bardzo ładnie nawet na nie najlepszych maszynach. Co do jednego nie można mieć żadnych wątpliwości - jeśli macie peceta zdolnego odpalić Mafia 2, to powinniście rozważyć zakup właśnie tej wersji. Jak dobitnie pokazuje poniższy filmik konsole w tym przypadku nie mają startu komputera.

Mafia II DEMO XBOX360 vs PS3

PS3:

ps3_room.mov

xbox_room.mov

Dalej w browarze ( to chyba browar? ) nie wyczuwam różnicy, wybuch, dym, PS3 i X360 równej zadyszki dostają, ekran się rwie, klatki się gubią. Raczej to nie zostanie poprawione, więc ominę wersje konsolowe. Może jestem wybredny, ale jak już wcześniej napisałem, na takie niedociągnięcia mam naprawdę duże uczulenie. Jeśli ma ktoś obie konsole i nie chce koniecznie wersji na PC, to raczej rzeczywiście w stronę X'a powinien się skierować, ale jeśli ma tylko PS3 - naprawdę, różnica nie jest aż tak wielka w czasie akcji - rwie tu i tu, wszystko zależy jak gracz jest na to odporny ( a wiem, że są tacy, którzy w ogóle nie dostrzegają zjawiska screen tearingu, choćby im palcem je pokazać, szczęśliwcy) Nie ma co ukrywać - demo pokazało, że kwestie techniczne nie będą mocną stroną gry. Wielu znajomych konsolowców już zdecydowało, że akurat w tę grę zagra na komputerze i wcale się im nie dziwię. Ja mimo wszystko trzymam kciuki za to, by jednak pełna wersja gry robiła lepsze wrażenie wizualne. Nie musi być ładniej, niech będzie płynniej i bez rozjeżdżania się ekranu

Maciej Kowalik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)