Dokument i serial na podstawie książki „Wojny konsolowe” obejrzymy na CBS All Access

Dokument i serial na podstawie książki „Wojny konsolowe” obejrzymy na CBS All Access

Dokument i serial na podstawie książki „Wojny konsolowe” obejrzymy na CBS All Access
Łukasz Jarkiewicz
05.08.2019 15:30, aktualizacja: 05.08.2019 20:56

Wciąż bez daty premiery.

Blake J. Harris ma powody do zadowolenia. Na podstawie jego książki powstanie pełnometrażowy dokument i serial telewizyjny. Pierwotnie byłyby plany, żeby adaptacja trafiła do kin, ostatecznie jednak „Wojny konsolowe” ukażą się na platformie CBS All Access dostępnej w USA, Kanadzie i Australii - z darmowym tygodniem do wykorzystania.

Portal Deadline informuje, że film dokumentalny wyreżyseruje sam autor lektury do spółki z Jonahem Tulisem. Producentami wykonawczymi zostaną Seth Rogen i Evan Goldberg, co jest trochę niepokojące z racji tego, że obaj maczali palce przy scenariuszu potworka, jakim jest „Sausage Party”.

Serial dramatyczny natomiast wyreżyseruje Jordan Bogt-Roberts, odpowiedzialny za filmy „Kong: Wyspa Czaszki” czy „Królowie lata”, a napisze Mike Rosolio, mający na swoim koncie scenariusz do jednego odcinka świetnego i przezabawnego „American Vandal” z gatunku tzw. mockumentu.

KONG:WYSPA CZASZKI- Oficjalny zwiastun

„Wojny Konsolowe: SEGA, Nintendo i batalia, która zdefiniowała pokolenie” zostały wydane w 2014 roku (w Polsce trzy lata później) i opowiadają historię dwóch film od 1990 roku, gdy Tom Kalinske postanowił włączyć się do bitwy po stronie Segi. Książka powstała dzięki przeprowadzeniu ponad dwóch setek wywiadów z byłymi pracownikami.

Ciekawostką pozostaje obranie formuły dokumentu i serialu, które będą opracowywane na tym samym kodzie źródłowym. Ten pierwszy wydaje się znacznie prostszą opcją, ale w przypadku serialu, który ma celować w gatunek obyczajowego dramatu, wydaje się, że wyzwanie będzie znacznie większe. Nie zmienia to faktu, że historia doskonale nadaje się na materiał pod dokument.

Dodam jeszcze, że o serialu usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku, gdy po raz pierwszy go zapowiedziano, a o filmie mogliśmy poczytać już na początku 2019 roku. Mimo to wciąż pod znakiem zapytania pozostawało miejsce, na którym zainteresowani mogliby obejrzeć produkcje. Chociaż nawet po jej usłyszeniu niewielu jest w stanie skojarzyć platformę streamingową, której właścicielem jest CBS Interactive. Ta w maju liczyła 4 miliony subskrypcji i jest dostępna tylko w języku angielskim.

Wciąż nie poznaliśmy daty premiery produkcji.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)