Dobry jak Dark Souls? Oto, co piszą o Mortal Shell, świeżo wydanym soulslike'u

Dobry jak Dark Souls? Oto, co piszą o Mortal Shell, świeżo wydanym soulslike'u

Dobry jak Dark Souls? Oto, co piszą o Mortal Shell, świeżo wydanym soulslike'u
18.08.2020 14:32

Mortal Shell zbiera dobre oceny, ale oczekiwania były chyba nieco wyższe.

"Po co nam kolejny souls-like?" powiedział ktoś oglądający zwiastun "Mortal Shell". Tak pisał Bartek przy okazji zapowiedzi gry jeszcze w kwietniu. I choć początkowo do "Mortal Shell" podchodziliśmy sceptycznie, z czasem górę wzięła ciekawość.

Mortal Shell - Official Release Date Trailer

Z pierwszych recenzji wynika, że gra wygląda naprawdę dobrze, ma ciekawych przeciwników, ale kiepską sztuczną inteligencję i słaby design poziomów. Efekt? Rozstrzał ocen od 9 do 6/10. Średnia ocen na Metacritcu oscyluje w okolicach 75.

"Soulslike dla ludzi, którzy nie mają czasu" pisze Polygon. Podkreśla przy tym, że wielkość gry polega na odwadze w serwowaniu mniej atrakcji niż "Dark Souls", stawiając na elegancką prostotę bez utraty na jakości w mechanice walki czy poziomie trudności.

Zachwyt wylewa się z serwisu Inverse, gdzie dowiadujemy się, że "Mortal Shell" to "najlepszy Dark Souls deklady".

"Trudna i zapewniająca rozrywkę, budżetowa gra soulslike" – to z kolei PC Gamer, który wystawił notę 80.

"Niestety, Mortal Shell sprawia wrażenie kiepskiej wersji Dark Souls. Początkowo bawiłem się dobrze, ale z czasem traciłem radość z gry" - czytam w dość krytycznym tekście na Playstation Universe.

"Mortal Shell" jest dostępny od dziś na pecetach (choć obecnie wyłącznie w Epic Games Store) oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Ceny wahają się, w zależności od platformy, od 99 do 137 zł.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)