Dobre wieści dla fanów horrorów - trwają prace nad Outlast 2

Dobre wieści dla fanów horrorów - trwają prace nad Outlast 2

Dobre wieści dla fanów horrorów - trwają prace nad Outlast 2
marcindmjqtx
24.10.2014 11:55, aktualizacja: 05.01.2016 15:25

Nie zanosi się na powrót do ośrodka Mount Massive.

Studio Red Barrels chce opowiedzieć nową historię i chwała mu za to. Szpital psychiatryczny poznaliśmy już przecież dość dobrze w pierwszej odsłonie gry i jej dodatku. W rozmowie z serwisem Bloody Disgusting, współzałożyciel Red Barrels rzuca trochę światła na tworzenie Outlasta i jego przyszłość.

Ciekawie odpowiada na pytanie, o to, czy po stworzeniu gry, któryś z autorów musiał udać się na terapię. Wcześniej zaznacza, że niektórzy deweloperzy spędzili w tym wirtualnym wariatkowie ponad trzy lata.

Tworzenie gry było dla nas terapią. Mieliśmy frajdę przy wymyslaniu sytuacji, które mogą być odrażające, straszne czy prowokacyjne. Naszym zadaniem jest dostarczanie emocji i podobała nam się idea robienia tego, czego inni nie robią. To jeden z plusów bycia małym, niezależnym studiem - nie musimy "rozcieńczać" naszej gry, by zadowolić masowego odbiorcę. I chyba faktycznie nie było to aż tak traumatyczne przeżycie, bo Philippe Morin twierdzi, że jego ekipa jest gotowa na stworzenie jeszcze jednego survival horroru.

W Outlast 2 odwiedzimy nowe miejsca i poznamy nowych bohaterów, ale wciąż będzie to ten sam świat, co w jedynce. Gra ma poruszać inne tematy, ale Morin wolał wstrzymać się od odpowiedzi na pytanie, czy nie będzie w żaden sposób połączona z pierwszą grą.

Częścią frajdy z grania w horror jest uczucie stopniowego odkrywania o co chodzi i co się dzieje, więc wolałby jeszcze nie zdradzać za dużo. [źródło: BD]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)