Do sieci trafił nowy gameplay z Assassin's Creed: Odyssey

Do sieci trafił nowy gameplay z Assassin's Creed: Odyssey

Do sieci trafił nowy gameplay z Assassin's Creed: Odyssey
Krzysztof Kempski
10.08.2018 16:46

Poznajcie się z Hipokratesem.

Jeżeli czekacie na Assassin's Creed Odyssey, powinniście obejrzeć najnowszy gameplay, powstały przy współpracy twórców z serwisem IGN. Obejrzymy w nim odrobinę walki, ale też spotkamy jedną z postaci historycznych, jakie wystąpią w greckim Assassinie. Mowa tu oczywiście o Hipokratesie, uznawanym za jednego z ojców medycyny. Wiemy też, że do ekipy dołączy choćby filozof Sokrates.

Warto wspomnieć, że w trailerze Alexios (bo tak nazywa się następca Bayeka) pogada sobie ze słynnym Grekiem przy wykorzystaniu nowego systemu dialogowego. Dzięki niemu narracja w grze ma być w pewnym stopniu nieliniowa. Nie należy oczywiście spodziewać się, że Assassin nagle zamieni się w RPG-a (chociaż twórcy zarzekają się, że część wyborów ma mieć konsekwencje, które jasne staną się dopiero po wielu godzinach gry), ale powiew świeżości zawsze mile widziany.

Assassin's Creed Odyssey: 11 Minutes of Exclusive Mission Gameplay

W grze pojawią się też wątki romansowe. Co ciekawe będzie ich aż 6, a postaci mają nie mieć niczego przeciwko jednoczesnemu romansowaniu przez gracza z kilkoma osobami. Powiewu świeżości raczej nie uświadczymy w innych elementach. Na drzewku umiejętności pojawiło się co prawda trochę nowości typu ataki wykorzystujące... teleportację, ale rozgrywka dalej wygląda mocno analogicznie do poprzedniczki.

Za to zaplanowane na 5 października Odyssey ma być największą odsłoną w całym cyklu, ale też najbardziej zróżnicowaną geograficznie. Twórcy obiecują, że wirtualna Grecja składać się będzie z ośmiu środowisk. Jeżeli natomiast planujecie zakup nowego komputera z myślą o tej właśnie grze, firma AMD wystartowała z nową promocją. Do kart z serii RX Vega 56 i 64 oraz Radeonów RX 570 i 580 dołączany ma być darmowy egzemplarz Odyssey.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)