Dlaczego Tomb Raider doczekał się restartu?

Zastanawialiście się, co skłoniło Crystal Dynamics do nadania Larze Croft, i całej serii Tomb Raider, nowego wizerunku? Dyrektor marki, Karl Stewart, ma dla Was odpowiedź.

marcindmjqtx

18.07.2011 | aktual.: 06.01.2016 12:15

Jednym z głównych powodów odnowienia cyklu była chęć przywrócenia Larze ważnej roli w świecie gier wideo sprzed kilkunastu lat:

Poczuliśmy, że Lara traciła nieco na znaczeniu w growym świecie, że była trochę zbyt surowa i niedostępna. Chcieliśmy, by stała się bardziej otwarta i można było się z nią łatwiej identyfikować. [...] Myślę, że Lara stała się ikoną. Gdy tak się dzieje, ludzie nie mogą się z Tobą dłużej identyfikować. Pragnęliśmy zabrać ją w miejsce, gdzie nie miałaby wszystkich swoich umiejętności, gdzie nie byłaby idealna. Współczesny gracz może się do takiego kogoś przywiązać. Współczesny gracz wymaga, by bohaterowie stanowili złożone osobistości. Nie wiem jak Wy, ale ja zgadzam się z wypowiedzią Stewarta w stu procentach. Lara zaczęła zjeżdżać po równi pochyłej w chwili wydania piątej odsłony serii i choć Tomb Raider: Legenda zdołał naprawić fatalne wrażenie po części szóstej, Angel of Darkness, Tomb Raider: Anniversary został uznany przez wielu za najlepszą odsłonę cyklu, a TR: Underworld był naprawdę dobrą grą, pannie Croft ewidentnie brakowało świeżości. Crystal Dynamics utrzymywało Tomb Raidera na wysokim poziomie, ale od dawna Lara Croft nie budziła takich emocji jak teraz, gdy zaprezentowano jej nowe przygody. To dowód na to, że nowy wizerunek był jej potrzebny - oby tylko twórcy nie zawiedli naszych nadziei i byśmy w 2012 roku mogli z pełnym przekonaniem stwierdzić, że Lara powróciła w wielkim stylu.

[via Eurogamer]

Adrian Palma

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360ps3
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.